Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha eddig csak...

Mit tegyek, ha eddig csak rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Anno rossz szakra mentem, de nem mertem dobbantani, amikor ezt felismertem.

Utána elvégeztem a jogsit. Egy csomó pénz a jogsira és autóra ment, de nem merek vezetni.

Az alapszakra csináltam 2, fizetős OKJ-t, de egyrészt nem OKJ-t kellett volna ráépítnei, másrészt nem kellett volna ennyire erőltetnem ezt az irányt, keresnem kellett volna mást.

Az irodai adminisztratív munkát teljesen meguntam, "kiégtem".

Elkezdtem programozni tanulni, de rossz embertől kértem tanácsot, rossz programozási nyelvet kezdtem el, rossz forrásokból. Elmentem egy méregdrága OKJ-ra, ami harmatgyenge.

Kínomban gyorsan jelentkeztem pótfelvételin az esti egyetemre, nem törődve azzal, hogy hogyan lesz munkám, meg ér-e valamit.


Most itt állok munkanélküliként, egy alig használt jogsival, elment vagy 2 millió a jogsira és tanfolyamokra, van 3 felesleges végzettségem és 2 felesleges folyamatban levő.


Totál kiégett, megtört vagyok.

Fogalmam sincs, milyen érzés munka után pihenni hazamenni, milyen érzés 1 hétre elutazni, milyen érzés egy párral az életet tervezni.


Legszívesebben soha többet nem tanulnék, de akkor maradnának a monoton munkák.


Rettentően félek a jövőtől.



2019. okt. 27. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsit több infót begyűjteni, mielőtt hozol egy nagyobb döntést!
2019. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az utóbbi pár döntésnél már így próbáltam, de így se jól sült el.
2019. okt. 28. 07:54
 3/14 anonim ***** válasza:

HA jól értem, akkor te informatikát tanultál, azért ha ez a helyzet, akkor egyáltalán ne szomorkodj, mert még mindig a legkeresettebb szakmák közé tartozik.

Az alapszak alatt azt érted, hogy elvégezted a fősulit?

Ezzel azért már lehetne munka után nézni, irodai informatikust sok helyen keresnek. Ha unod az irodai informatikát, akkor mellette miért nem vállalsz honlapkészítést?


A jogsit meg egyáltalán ne bánd! Van autód, vagy a szüleidét használhatod? HA igen, akkor kellene valaki, aki jól vezet és beül melléd, hogy gyakorolj 1-2 hetet. Először olyan helyeken, ahol a forgalom nulla, aztán egyre forgalmasabb helyeken. Ezt mindenki elkezdi valahogyan, először én is nehézkesen kezdtem el, de tudtam, hogy 2-3 hét után mindig egyre jobban megy majd a vezetés és így is lett. Mielőbb kezdd el gyakorolni, mert az idő múltával csak egyre fogyni fog a kedved és bátorságod, szóval ne félj, kezdd el mielőbb!


Az esti egyetem miatt vállalj el mindenféle munkát, ami adódik, mert ez egy jó cél és ennek érdekében érdemes kitartanod. Sok sikert! Én szorítok neked!

2019. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Teljesen más alapszak volt, arra építettem a 2 OKJ-t, illetve a jogsi is elsősorban azokhoz jött volna jól.


Hát, köszönöm, de az autót, mint olyat nem tartom biztonságosnak plusz vannak koncentrációs gondjaim (szerintem akár mérhető szinten). Lerohant erre valaki, hogy miért mondom ezt, mikor sikerült a forgalmi vizsga. Igen, vizsgahelyzetben az a 45 perc... Ez azért nem mond semmit, hadd én tudjam jobban, aki a saját bőrömben vagyok.


Honlapkészítést NEEEE, akkor inkább visszamegyek adatrögzítőnek. Baromira nem érdekel a honlapkészítés.


Ha hiszed, ha nem, "bármilyen" munkát is nehéz 6 órában találni, úgy, hogy "túlképzett" vagyok.

Ráadásul utálom az embereket, utálom a boltokat, nem bírom a pörgést, a fizikai munkát; elmegyek boltba havi 110 ezer forintért, rámegyek, a tanulás rovására megy... Nem úgy megy ez.


Magyarul a fentiek már javíthatlanok és új út kell.

2019. okt. 28. 08:43
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy látom minden tanácsra találsz egy "kifogást", hogy miért nem jó.

Ha új út kell akkor keress újat. Mi az ami érdekel? Mi az amit el tudnál képzelni, hogy akár egész életedben csinálsz?

2019. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nézd, nyugodtan nevezheted kifogásnak, ha Neked ettől jobb lesz. Közben lehet, hogy az én helyzetemben ÉS az én erőmmel, jellememmel ugyanezt hoznád ki... vagy kevesebbet is esetleg.


Amit a többi ember ilyenkor elsőre javasol, azokon a lépéseken a másik már réges-régen túl van; minimum megfontolta őket, de inkább kipróbálta.


Nem olyan egyszerű az, hogy vadidegenek elsőre számomra új és megfogadható tanácsot adnak; ha ilyen egyszerű lenne, már magamtól kimásztam volna a szrból.



Nos.


Az a helyzet, hogy utálok dolgozni, félek is a munkától.

A munkamorálom tűrhető, de egyébként nem jó.

Monotóniatűrésem valamennyi van, de kevés.

Még a saját hobbijaimmal is csak nagyjából heti 10 órát tudok begolyózás nélkül foglalkozni.


Így kell találnom valami új utat.

2019. okt. 28. 12:18
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyébként visszaolvasva, fogalmam sincs, mire lehet egyáltalán ráerőltetni, hogy kifogás, hiszen azt írtam le, milyen vagyok...


Egyedül, hogy a weblapfejlesztés nem érdekel. Tényleg nem. A HTML+CSS-től helyben eret vágnék magamon, de még a back end sem igazán érdekel.

Asztali alkalmazások, vagy automata tesztelés vagy hasonló; ahol messze vagyok a felhasználói felülettől.

2019. okt. 28. 12:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy neked önismereti gondjaid vannak.


Nem ismered önmagad, fáziskéséssel jössz rá, hogy mi az , ami mégsem való neked.


Valami önismereti tréning segítene és pályaválasztási tanácsadó.

2019. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ennyiből miért mered kijelenteni, hogy önismereti gondjaim lennének?



Nekem a 40 óra munka nem való. VISZONT mivel kell, elfogadok valamit, amire legalább képes vagyok és extraüber piacképes. Ennyi. Csak jöjjön már. Mostmár 1 Ft-ot se veszthetek.

2019. okt. 28. 14:44
 10/14 A kérdező kommentje:

Biztonságot szeretnék és stabilan növekvő összeget a bankszámlámon. Minél hamarabb, de igazán már tegnapelőtt.


Ja, és hogy ne kelljen tanulnom.

Elegem van abból, hogy a hétvége alapértelmezetten tanulás, pirosbetűs ünnep tanulás, este tanulás; tanfolyamra járás, ott a fülledt teremben ülve sz.rráunás...

2019. okt. 28. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!