Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha eddig csak...

Mit tegyek, ha eddig csak rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Anno rossz szakra mentem, de nem mertem dobbantani, amikor ezt felismertem.

Utána elvégeztem a jogsit. Egy csomó pénz a jogsira és autóra ment, de nem merek vezetni.

Az alapszakra csináltam 2, fizetős OKJ-t, de egyrészt nem OKJ-t kellett volna ráépítnei, másrészt nem kellett volna ennyire erőltetnem ezt az irányt, keresnem kellett volna mást.

Az irodai adminisztratív munkát teljesen meguntam, "kiégtem".

Elkezdtem programozni tanulni, de rossz embertől kértem tanácsot, rossz programozási nyelvet kezdtem el, rossz forrásokból. Elmentem egy méregdrága OKJ-ra, ami harmatgyenge.

Kínomban gyorsan jelentkeztem pótfelvételin az esti egyetemre, nem törődve azzal, hogy hogyan lesz munkám, meg ér-e valamit.


Most itt állok munkanélküliként, egy alig használt jogsival, elment vagy 2 millió a jogsira és tanfolyamokra, van 3 felesleges végzettségem és 2 felesleges folyamatban levő.


Totál kiégett, megtört vagyok.

Fogalmam sincs, milyen érzés munka után pihenni hazamenni, milyen érzés 1 hétre elutazni, milyen érzés egy párral az életet tervezni.


Legszívesebben soha többet nem tanulnék, de akkor maradnának a monoton munkák.


Rettentően félek a jövőtől.



2019. okt. 27. 21:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

5 vagyok,

azért írtam a kifogás szót, mert úgy látom bárki bármit tanácsol az neked nem jó


"Nem olyan egyszerű az, hogy vadidegenek elsőre számomra új és megfogadható tanácsot adnak; ha ilyen egyszerű lenne, már magamtól kimásztam volna a szrból." Akkor miért írsz ide kérdést? itt pont ez történik, idegenek tanácsot adnak, ami nekik bejött vagy amit jónak gondolnak


Egyébként a kérdésemre még nem válaszoltál, hogy mi az ami érdekel? Mit csinálnál?


Ráadásul nekem kiábrándító az élethez és a munkához való hozzáállásod, egyetértek az előttem szólóval, elmehetnél valami tanfolyamra. Hogy lehet utáni az embereket meg félni a munkától? Akkor mit szeretnél? Egyedül egy sötét szobába ülni és pénzt kapni a számládra?


Az életet nem megúszni kell, hanem élni meg csinálni.

Főleg ha férfi vagy, dolgozni minimum, nem igazán imponál ez senkinek ha itt sírsz azzal kapcsolatban, hogy nem tudsz és nem is akarsz dolgozni csak pénzt szeretnél a bankszámládra, ne haragudj nem bántani akarlak de nekem ez jön le.


Vagy akkor találj valami illegális megélhetést, mert nem sok munkával és tanulás nélkül csak úgy lehet nagy összeget keresni :D

2019. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az emberek nagy részét csak utálni lehet.


Nő vagyok.


Az egész kérdés arról szól, hogy dolgoztam, tanultam, tanulok. Ennek fényében nem tudom hova tenni a válaszodat.



Ha mutatsz valakit, aki elmegy 7:10-kor otthonról, hazaér 17:50-kor és leül akár 3 órát programozni, közben igyekszik nem hanyagolni a számára fontos embereket, a sportot, főz olykor, rendbentart egy háztartást, utána igazat adok.

Fogsz találni ilyen embert, van az OKJ-mon is.



Szóval ez miért nem elég?


Bocsánat, hogy jelenleg nem dolgozom még, elég ha 2 iskolába járok és önképzem magam cserébe?

2019. okt. 29. 10:36
 13/14 A kérdező kommentje:
Tényleg olyan, mintha itt gyakorin bárkinek bármi problémája lenne, benyomnátok a sablonválaszokat, miszerint a kérdező tuti csak otthon ül, se nen dolgozik, se nem tanul (mondjuk van 2 ilyen ismerősöm)
2019. okt. 29. 10:54
 14/14 A kérdező kommentje:

"Mi az ami érdekel?"


Szerintem heti 40 órában egy átlagos embert semmi se érdekel igazán.

Én enyhén autista vagyok, nagyon valószínű, hogy emiatt van az, hogy nem bírom, ha sokat kell emberek közelében lenni, és nem bírom hosszú távon át ugyanazt csinálni. Ugyanakkor így is hihetetlen fejlődésen mentem át 10, 15 évvel ezelőttihez képest.


A fentiekkel együtt még mindig a programozás lenne az, amibe nem kattannék bele. Az első 1, 2 évben nem kizárt, hogy szeretném is.


Csak a programozás nem való nekem. Plusz rengeteg hitel és egyéb kellene még ahhoz, hogy eljussak oda...



" Mi az amit el tudnál képzelni, hogy akár egész életedben csinálsz?"


Hála Istennek a mai világban ez a kérdés irreleváns.


Mi az amit el tudnál képzelni, hogy akár egész életedben csinálsz?

2019. okt. 29. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!