Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak magammal?

Mit csináljak magammal?

Figyelt kérdés

Depressziós és evészavaros vagyok illetve rendszeresen bántom magam fizikailag és nem egészen tudok róla leszokni(boldoggá tesz).

Azt érzem hogy a testem az egyetlen amit tudok kontrollálni bar mostanában ez sem ment így kb 3-4 kilót híztam(volt egy jobb időszakom)most egy undorító hájas disznónak érzem magam..bő ruhákat hordok így próbálom eltakarni ..

Sokat sírok és szinte mindig rossz kedvű vagyok , egy szánalmas szerencsétlen szarnak érzem magam ,

semmiben és senkinek nem vagyok elég jó ,mindenki jobb nálam mindenben

, semmit nem tudok felmutatni amit valaha elértem volna. Szinte soha nincs kedvem semmihez , teljesen jelentéktelennek érzem magam.

Szerintem a boldogsag csak egy illúzió, nem létezik ,csak elvakít és az ember akkor nem gondolkodik reálisan ha felettébb boldog.

Ezért félek elengedni ezeket a dolgokat, mert félek hogy többé nem gondolkodom tisztán.

Sokszor megfordult a fejemben hogy megolom magam..



2019. okt. 30. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz!
2019. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jártam többször is, nem segített.
2019. okt. 30. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:

"Azt érzem hogy a testem az egyetlen amit tudok kontrollálni"

nekem is volt egy ilyen időszakom, én is csak fogytam-fogytam, és úgy éreztem, egyre csinosabb vagyok. Csak az aggasztott, hogy már fél éve nem menstruálok... Visszanézve már látom, hogy szörnyen néztem ki, direkt ezért tartottam meg pár fotót emlékeztetőnek, nehogy visszakerüljek abba az állapotba.


A xanaxot úgy szedtem, mint a cukorkát, de nem használt. Pszichiáter írt fel utána még lamolepet, attól meg sokkal rosszabb lett minden...

végül meggyőztem, hogy írjon fel Prozac-ot, az bevált, rosszabb időszakaimban most is szedem. Persze minden ember más és más, nekem ez vált be depresszióra.


Az evészavar úgy oldódott meg, hogy állandóan vezetem az étkezéseimet a kalóriatáblázatban, így tudom tartani az egészséges súlyomat, mert mindig úgy állítom össze a napi étkezést, hogy az adott keretbe beleférjen, és ne is legyen kevesebb.

2019. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még mindig a hármas vagyok:


Mi az, amit nem tudsz kontrollálni, milyen élethelyzet? Rajtad kívül álló ok? Van rá esély, hogy ebből az állapotból a közeljövőben kikerülsz, és a tehetetlenség érzése megszűnik?

2019. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából az iskolában úgy érzem sokszor kicsuszik a talaj a labam alol es elvesztem az iranyitast a dolgok felett, meg nem érzem ,hogy számítana a véleményem bármiben is. Néha elnyomva érzem magam.
2019. okt. 30. 19:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként en se menstrualok
2019. okt. 30. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:

"kicsuszik a talaj a labam alol es elvesztem az iranyitast a dolgok felett"

Ez alatt mit értesz? Pánikrohamok? Nehezen szerzel barátokat, vagy az órákon "fagysz le", amikor felelni kell?

2019. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt erzem tul sok a tanulnivalo, tul sok mindennek kell megfelelnem.

Volt mar egyebkent panikrohamom

2019. okt. 30. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!