Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a pszichológus jó választás volt, ha még nincs összehasonlítási alapom?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam, hogyha csak végig hallgatja a történetemet de nem szól közbe akkor az nem jelent jót. Viszont tanácsot sem adhat. AKkor lényegében mit tud nyújtani? Ha nem szabad javasolnia, hogy hogyan tovább akkor végülis mi az amiben tud haladni tovább az életemben?

2019. okt. 30. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdésekkel vezetget, hogy magad jöjj rá, amire kell.
2019. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És neki kell megválaszolni, vagy olyan amin otthon sokáig gondolkozok?


Most pont, hogy attól jutottam erre a lelki világra, hogy állandóan rágódok valamin, régi kérdéseken, mit hogy kellett volna másképp csinálni, jövőbeli dolgokon.

2019. okt. 30. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Neki kell megválaszolni legtöbbször a kérdéseket. Néha esetleg adhat "Házifeladatot" de én azt nem szeretem, mert szerintem nagyon be lehet spirázni tőle, ha véletlen valamibe beletapintott, amiről még nem tud, mivel még csak felszínes a kapcsolat.


Nekem arra volt jó, hogy felhívta a figyelmemet kérdésekkel olyan gondolkozási mintákra, amik egészségtelenek voltak. Kérdésekkel rávezetett jó pár dologra, megnyugtatott más dolgokkal szemben, de tulajdonképpen ebben végig én csináltam a "munkát" ő csak kérdezett. Én meg elkezdtem hangosan gondolkodni és egyszer csak rájöttem dolgokra. Persze ez nem ilyen könnyű, voltak ott több órás sírógörcsöktől kezdve minden, de most sokkal jobb.

2019. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi szépen! :)
2019. okt. 31. 00:44
 5/7 anonim ***** válasza:

- Tudsz-e őszinte lenni hozzá?

- Jobban érzed magad, miután pár alkalommal voltál nála?

2019. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudd meg, hogy kiképzett terapeuta-e, ha igen, milyen módszerre.

Ha nem, felejtsd el, mert akkor csak beszélget. Ha analitikus, még beszélni is alig fog.

A legjobbak az integratívok, és a transzperszonálisak, esetleg a hipnoterapeuták.

A jók sem drágábbak, mint a gyengék.

2019. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

10 ezer egy alkalom, de a környékben a többség 20 ezer / alkalom.


Klinikai szakpszichológushoz megyek, más egyébről nincs fogalmam.

2019. nov. 1. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!