Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tényleg sok a lehetőségünk...

Ha tényleg sok a lehetőségünk a mai világban és tényleg szabadok vagyunk, hol az a sok lehetőség, hol a szabadság?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon azt írják, hogy az ember ma szabad és sok a lehetőség, de hol?



Én a modernkori rabszolgaságot látom, meleg van (általában túlzottan) és egész nap ülünk, de amúgy egy kínzás. Plusz pénzhiány.


Jelenleg is tanulnom kellene, de nagyon fáradt vagyok és nem haladtam, mert nem találtam megoldást a problémámra.



Hogyan használhatnám ki én is a szabadságot?


2019. nov. 3. 21:07
 1/7 anonim válasza:
Szabad vagy, nem kötelező bemenned se iskolába se munkába. Ha kitalálsz valamit amiből sok pénzed lesz vagy egy válalkozás te osztod be az időd. Ha pénz kell dolgozol,sokat.
2019. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha nem megyek dolgozni, nem lesz pénz. Innentől már nem teljes a szabadság.
2019. nov. 3. 21:11
 3/7 anonim válasza:
Esélyed megvan arra, hogy sok pénzed legyen csak élni kell vele. Semmi nincs ingyen. Ha valami jó dolgot szeretnél azért valaki dolgozik amiért valamit elvár.
2019. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De adott, hogy mit tanulhat, mivel van esélye, adottak a képességei, ez a 2 már mindent beszabályoz.


Miután tanul, egyáltalán nem biztos, hogy gyümölcsözni is fog.


Mialatt tanul, kegyetlen évei lehetnek.


Meghalhat úgy, hogy csak tanult és tanult - mint én eddig. Sohasem éltem...


Bekövetkezhet az évek alatt olyan változás, hogy az egészet kukába dobhatja.

2019. nov. 3. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen baromságokat elhinni. Meg kell emészteni, alkalmazkodni, és a legjobbat kihozni a helyzetből. Persze azt is megpróbálhatod, hogy egy új életet kezdesz a társadalmon kívül, de ez a nehezebb opció szerintem.
2019. nov. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ha a szabadság elérhető lenne pénzzel, sikerrel, karrierrel, akkor a világ legismertebb színészei nem nyúlnának drogokhoz, alkoholhoz

az ember érezheti magát szabadnak egy koncentrációs táborban is, és penészesen ócskán is, a saját kis magánszigetén, miközben szürcsöli a koktélját


szabadnak lenni azt jelenti elsősorban, hogy az ember megtalálta a lelki békéjét


ha megnyugtat, akkor senki nem érzi magát szabadnak onnantól, hogy elkezdi járni az általános iskolát. az passzírozza be az embert ugyanis a társadalomba, és a felnőtt életbe, ami mindenről szól, csak arról nem, hogy jól érezzük magunkat


embernek lenni nem egy túlzottan vidám állapot.

2019. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Én is a rabszolgaságot látom. Hogy jól élj a társadalomban, ahhoz pénz kell, amit munkával tudsz szerezni többnyire. Tehát nincs szabadság, mert el kell menni minden egyes nap arra a tetves munkahelyre.


Hány éves vagy?

2019. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!