Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen motiválatlan vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, végzős gimis. Alapvetően sose szerettem a középiskolát, mindig egy átmeneti szakaszként kezeltem ami csak arra kell, hogy tudjak dolgozni és/vagy felsőoktatásban is tanulni, viszont most gyakorlatilag a célegyenesben úgy érzem, hogy megtorpantam és nem tudom miért. Ahhoz sincs motivációm, hogy bemenjek a suliba, de ha mégis, akkor arra koncentrálok, hogy el ne aludjak az órákon, a házikról vagy a dolgozatokra való felkészülésről pedig ne is beszéljünk. Az egész évfolyam teljesen be van zsongva a szalagavatótól, osztálytáncoktól és az aftertől, de egyszerűen teljesen hidegen hagy ez is, kedvem sincs elmenni rájuk, pedig régebben élveztem ezeket. Tudom, hogy ez nem jó és, hogy magammal cseszek ki és tudom, hogy nekem kell változtatni valamin, de nem tudom, hogy min. Október közepe óta vagyok így és megrémiszt. Pár éve küzdöttem depresszióval, járnom kellett pszichológushoz, illetve pszichiáter írt fel gyógyszert nekem, szóval ismerem az milyen és szerintem ez most nem az. Valami löketre lenne szükségem, hogy kitörjek ebből az egészből, de eddig akiknek beszéltem erről(főleg barátok, pár családtag), nem tudtak olyat mondani vagy tanácsolni ami segített volna. Tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen aki így érez, több ismerősöm is hasonló cipőben jár (bár akiktől ezt hallom ők mind egyetemisták), és egy ilyen helyzetben mindenkinek más jelenti a megoldást, de ha közületek valaki túlesett valami hasonlón, vagy van valami tanácsa, azt szívesen fogadom.

2019. nov. 4. 09:43
 1/4 anonim válasza:

Nálunk is volt pár ilyen diák anno. Azt mondta nekik az osztályfőnökünk mindenki előtt, hogy keressenek a tanulásban menedéket. Legyen az a hobbijuk, hogy mindíg megtanulják a leckét és a szorgalmit. Azt tanácsolta, mind ezt tegyük ha ilyen helyzetbe kerülünk


Remélem ez segít

2019. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdekes a gondolat, bár az kicsit ködös nekem, hogyan tudnék hobbiszinten űzni valamit ami /pill teljesen hidegen hagy.
2019. nov. 4. 10:14
 3/4 anonim válasza:

Miért hagy hidegen?

Am. meg lehet csak úgy érzed ráderöltetik mikor Te annyira nem akarod. Én is éreztem így anno.

2019. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha sok pénzed lesz, amit jó állással tudsz magadnak biztosítani. Rengeteget shoppingolhatsz! Jó GAMER gépet vehetsz, amin mindenféle játékkal ellehetsz. Ennél több ösztönzés mi kellhet még?
2019. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!