Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek a tünetek...

Szerintetek ezek a tünetek mire utalhatnak? Csak késői fejlődés vagy valami más?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem kisfia 2 éves múlt. Kb 20 hónaposan kezdett el járni. Sajnos még nem beszél és szavakat sem mond. A nevére nem figyel, nincs szemkontaktus (legalábbis velem nem, lehet otthon más). Sajnos nem tudok vele játszani sem mert nem igazán érdekli, nem köti le semmi. Olyat szokott csinálni, hogy áll és a fejét rázza. Szerintetek hová lenne érdemes fordulni?
2019. nov. 8. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez akármi lehet. Vagy semmi.

Fejlődésneurológushoz kell menni. Vésőnő, gyerekorvos mit mond?


A lányomnál is volt önbántalmazás, 3 évesen szólalt meg először. Még manapság is előfordul, hogy feltépi a körömágyát, ilyesmi... Tudod, miért csinálja? A belső feszültség miatt!! Nem tud kommunikálni, frusztrált.

Eddig 2x voltunk a fejlődésneurológián, még azt mondta a doki, hogy várjunk még.


Tsmt nagyon hasznos, valamint menjen bölcsibe! Ugyan ezt jártam én is végig.

2019. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem tud kommunikálni, az unokatestvéred kisfiára értettem azt a mondatot. Lehet, hogy félreérthető volt. Az én kislányom már beszél.


Helyi korai fejlesztő helyre el kell vinni, ott kaphat beszédindító terápiát. Az nagyon jó! De kell mellé a torna (tsmt, ayres)


A szülei hogy viszonyulnak ehhez a helyzethez? Hajlandóak vinni a gyereket ide-oda, vagy tagadják a problémát?

Esetleg az is lehet, hogy pontosan tudják, hogy mi a baj, csak neked nem mondják el?

2019. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!