Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni az erős...

Mit lehet tenni az erős öngyilkossági gondolatok ellen? Szeretnék meggyógyulni.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hete, hogy benn vagyok a pszichiátrián, de valahogy ezekkel a gondolatokkal nem tudok mit kezdeni. Szeretnék meggyógyulni.

18/L


2019. nov. 9. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi váltja ki nálad ezeket a gondolatokat? Az okokat kellene megszüntetni, másképp látni a világra, lecserélni a barátokat, a hobbit, a hozzáállást, mindent pozitívra. Én addig voltam depressziós, amíg nem ismerkedtem meg egy olyan életvidám és optimista emberrel, aki egyszeriben kirántott ebből a melankóliából. A baráti köre is teljesen más volt, mint az enyém. Ma már a gyermekem apja. És a lányom is az igazi életerős, vidám gyerek, én se lehetek más. A zenék vissza tudnak húzni a mai napig, ezért azokat is tudatosan elkerülöm, ami ráerősít a múlt emlékeire. A világképedet kell megváltoztatni, élni jó, legyenek céljaid, és legyél motivált. Én azóta minden nap úgy kelek, hogy ma mit fogok csinálni, alig várom, hogy tevékenyen eltölthessem a napomat. Előtted az élet, 18 vagy, új életet lehet kezdeni egy új iskolával, új érdeklődéssel, diákmunka suli mellett, edzés, csoportos tevékenységek, tánc, főzés, bármi, csak legyél motivált, találd meg amitől fel tudsz töltődni. Kitartást, egyszer élsz, élvezd ki, én amondó vagyok. :D Ha újjá születsz, az azért lesz, mert meg akarod változtatni azt, hogy most feladnád. Semmi értelme beletemetkezned negatív gondolatokba. Ha felismered, hogy a te látásmódod a rossz, akkor könnyebben letudod magad terelni erről, nekem kellett hozzá egy környezet és érdeklődés csere. Akkor váltottam szakot a főiskolán, és a ruhatáramtól kezdve a hangulatomat is lecseréltem. Élvezd az életet, és találd fel magad! :D
2019. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám elterelni a gondolataimat valamivel, olvasás, sétálás, céljaid kitűzése az életben és megvalósítása. Sokszor fogsz még a padlóra kerülni életedben, fiatal vagy, de fel kell állni onnan.

32F

2019. nov. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Kezdj el azon gondolkodni, hogy a problémáid ellenére milyen szerencsés vagy rengeteg emberhez képest
2019. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosoddal kell megbeszélni ezeket, nem velünk. És ez komoly. Ha most vagy benn a pszichiátrián, akkor lelkileg olyan mélyen vagy, hogy csak egy szakorvos tud segíteni neked, nem mi.
2019. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amióta a Frontinról Rivotrilra váltottam, teljesen megszüntek a szuicid gondolataim.
2019. nov. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!