Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulás kényszeres halogatása...

Tanulás kényszeres halogatása ellen, (közben végig erős stresszelés, önostorozás) mit tegyek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Számold össze, hogy mennyi lesz a tandíj 2-3 év távlatában, ha megcsúszol. A hatás azonnali.
2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.. pánikolj, ülj a könyv elé és kényszerítsd magad arra hogy tanulj. Igazából mást nem tudsz tenni, csak te tanulhatod meg magadnak.

Sok sikert a vizsgához!

2019. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csináld ügyesen :D tanulj egy kicsit, játsz egy kicsit, tanulj megint, én így szoktam. Közbe pihenek, így jól megy. Mikor nem igazán megy be a fejembe semmi, akkor szünet. Semmiképpen nem erőltetem, mert akkor csak elmenne a kedvem és a motivációm is. Hajrá és sok sikert!
2019. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert mindenki más típus, mindenkinek másra van szüksége ahhoz, hogy koncentrálni tudjon. Ki kell tapasztalnod, hogy te mikor, milyen körülmények között, és egyszerre mennyit tudsz tanulni, és ha rájössz, hogy neked mi az ideális, akkor halogatni is kevésbé fogod.

Én például sok év alatt rájöttem, hogy teljes csöndben nem tudok koncentrálni, mindig elkalandoznak a gondolataim és 10 perc múlva elegem lesz, és hagyom a fenébe az egészet. Úgyhogy tanulás közben mindig bekapcsoltam valami zenét, olyat, amiben nincs ének, mert a szöveg az már elvonja a figyelmem. Vagy kiültem az egyetem parkjába, mert ott volt elég háttérzaj, ami segített koncentrálni.

Az se mindegy, hogy napközben mikor tanulsz. Én mindig reggel 8-9 körül kezdtem tanulni, mert akkor friss voltam és éber, este 8-ig viszont mindig abbahagytam, mert akkor már fáradt voltam ahhoz, hogy odafigyeljek. Valakinek viszont az ellentéte jön be, és éjszaka, nyugodt körülmények között tanul, és délig alszik, ez is emberfüggő.

Mindig csak addig próbálj tanulni, amíg tudsz figyelni. Ha mondjuk egy óra után azt veszed észre, hogy harmadszori újraolvasás után sem értesz meg egy mondatot, akkor tarts egy pihenőt, olvass el egy novellát, vagy nézz meg egy sorozatrészt, igyál meg egy teát, vagy csinálj bármit ami pihentet. De mindig csak rövid pihenőt engedj meg magadnak, aztán ülj vissza tanulni.

Próbáld meg beosztani előre a tananyagot, hogy melyik nap mi az amit meg kell tanulnod, és igyekezz azt tartani. De soha ne tanulj fáradtan, nincs értelme. Inkább pihend ki magadat, tanulj kevesebbet, de akkor tényleg vedd komolyan és figyelj oda. Inkább olvass el egyszer valamit alaposan, úgy hogy megérted, mint többször úgy, hogy fel sem fogod igazán, hogy mit olvasol. Próbálj meg minden nap legalább egy kicsit tanulni, akkor is ha más elfoglaltságod is van aznap. Így jobban érzed majd, hogy haladsz is vele, és nem fog annyira felhalmozódni sem.

2019. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én ezt úgy oldottam meg anno, hogy puskáztam.

puska készítés közben minimális tudást azért felszedsz.

ha nem sikerül puskázni, akkor a pótdolgozat/zhn már nagyobb a nyomás h tanulj.

de volt h ott is a mobilomból puskáztam.

igazából, el lehet végezni bármilyen egyetemet így.

az a lényeg, hogy amelyik tárgyból beadandó van, házi, vagy diploma, azt igényesen megcsináltam, mert az motivált. az h bemagoljak dolgokat, amit 10 mp alatt megtalálok a googlen, egyáltalán nem motivált.

visszagondolva sok neccess vizsgám volt, meg nehéz idők a gimiben, de nem bántam meg, h nem fecséreltem fölösleges dolgokra az időmet.

2019. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is KB beleőrültem. Magántanuló lettem, és kész :)
2019. jan. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!