Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bírjam ezt ki idegössze...

Hogyan bírjam ezt ki idegösszeroppanás nélkül?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem az iskolámat, de olyan rosszul érzem ott magamat mint még soha. kihat az egész életemre, behúzódtam, és súlyos depresszióban szenvedek azóta. 16 éves vagyok egyébként, minden reggel 5kor kelek, megyek a buszhoz, és sírok. ma az iskolában is elsírtam magamat, pedig fiú vagyok. Reménytelennek érzek mindent, legszívesebben be se mennék. Most újra meg fogom próbálni a felvételit, abba az iskolába ahova menni szerettem volna, ha nem sikerül megyek egy esti gimibe. Ez eddig szép és jó, de ha belegondolok hogy még 7 hónapot itt ki kell bírjak, legszívesebben agyvérzést kapnék. Rohamjaim vannak, a suliban is, senki nem szólhat olyankor hozzám, tényleg attól félek hogy maradandó bajaim lesznek. Hogy vészeljek át fél évet így szerintetek?

2019. nov. 11. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
korodig*
2019. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Karmosi válasza:
45%

Az iskola kemény dolog, de ha nem végzed el semmi se lesz belőled. Hiába mész más iskolába a Te problémáid oda is eljönnek.

Kérj segítséget ez s legfontosabb, együtt könnyebb harcolni a nehézségek ellen.

Pl keresd fel a helyi plébánost, ha van közösség, bármilyen és csatlakozz be.

Van islolai, városi könyvtár jár el oda, ha van valamilyen csoport tartozz oda.


Ilyenkor a segítség kérés a legfontosabb, valakitől aki a közeledben van és tud pártfogolni. Egy jó tanár egy megértő könyvtáros egy jó lelkivrzető, hittanos közösség.

2019. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Szia!


Mindenképp tegyél valamit, mert az ennyire komoly depresszióból nehéz kilábalni. Az már egy jó dolog, hogy ide írtál, és segítséget kértél. Legyen a következő lépés az, hogy ugyanezt elmondod a szüleidnek. Vagy már tudják? Ha néztek neked más iskolát, akkor, feltételezem, igen. De lehet, hogy nem sejtik, mekkora a baj? Ha másban bízol, más felnőttnek is elmondhatod. Mindenképp iskolát kellene váltani, ehhez kérj segítséget. Értem, hogy már körülnéztetek már, és elutasítottak, de ha komoly pszichés indoka van, akkor talán komolyabban vesznek. Esetleg magántanulói státusz? Csak amíg jobban nem leszel, vagy át nem tudsz menni másik iskolába.

2019. nov. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy már hipohonder is vagyok, beképzelem magamnak hogy mi van ha nem enged el az igazgató meg ilyen f**zságok, ez ellen mit tegyek? a szüleim tudnak mindent, de ők sem tudnak semmit tenni, ki kell bírjam ezt az évet, aztán megyek másik suliba
2019. nov. 15. 23:29
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl kevés van belőlük a szervezetedben, vigyél be magnéziumot, és B-vitamint a szervezetedbe, nagyon jót tesz, megnyugtatja az idegrendszert, felüdíti az ember szervezetét. Úgy is jó, hogyha csak beleszórod a dobozból/zacskóból a zabkorpát a kezedbe, és beleszórod a szádba. Vagy pl kenyérre rászórni fahéjat, kakaót, és zabkorpát, és szétkenni vajjal (hideg, fagyos vajjal nem tudod szétkenni, kenyérből bármilyen jó) Aztán még pl ajánlanék neked banánban van szelén, önbizalmat növel például, aztán ajánlanék még multivitaminos üdítők, orbáncfű-citromfű-tea, tejben is jó sok tápanyag van, szerintem a kígyóuborkában is például. Vagy pl ilyen cinimins gabonapehelyszelet, vagy jóreggeltkeksz; nagyon sokmindenben vannak vitaminok, pl a mogyoróban is van, én sósan szeretem. A magfélékben van magnézium.
2019. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*szal a vajat kicsit olvasztani kell előtte; mert full hidegen kivéve épp a hűtőböl nem tudod olyna hatékonyan kenni.
2019. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*olvasztani alatt azt értem, hogy csak kiveszed a hűtőből valamivel az előtt, mielőtt fogyasztanád.
2019. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb és rosszabb.. de legalább mindjárt írom a felvéteit
2020. jan. 6. 19:02
 19/19 A kérdező kommentje:
Heh.. lassan 1 éve depressziós vagyok, már eljöttem az iskolámból, de akkor is. Megmaradt sajnos, közben még ezeregy dolog összejött, nem volt elég ez az iskola, elhagyott utána minket az apám, azóta szenvedek, megfogadtam, hogy öngyilkos leszek ha mégegy ilyen "tragédia" összejön az életemben. Kevésnek érzem magamat ehhez az élet játékhoz, fiatalon idegösszeroppanást kapok, mi lesz ha egy egész családot kéne eltartsak 40 évesen, és a fizetésen aggódni.. Ez nem nekem való, nem is értem minek születtem le erre a bolygóra.
2020. aug. 4. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!