Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegek! Valakinek van...

Panikbetegek! Valakinek van tanácsa, hogyan nyugtassam le magam és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Már félek, hogy kórházba fogok kerülni. Most betegszabadságra kellett mennem mert rosszul vagyok és nem bírok így dolgozni. Félek, hogy nem bírok vissza menni a munkába, ha csak rá gondolok, már érzem hogy jön a rosszullét. De nem engedhetem meg magamnak, hogy kiessek, egyedül tartom el magam. Terápiára csak ritkán tudok menni, nincs rá pénzem. Egyedül hogy tudnek segíteni az allapotomon?


Még az is zavar nagyon, hogy szégyenlem ezt az egészet.. A kollégáim előtt meg minden. Félek a megbelyegzestol. Szánalmasan néznek rám, egy kis szerencsetlenre aki folyton betegeskedik, és én meg nem akarom, hogy gyengének lássanak, pedig az vagyok.



2019. nov. 13. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress másik munkahelyet.
2019. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam mindig este/éjszaka jelentkezik. Amikor érzem, hogy kezdődik, azonnal kikapcsolok mindent, lekapcsollm a villanyt, és megpróbálok “relaxálni”. Az orromon veszek nagy levegőt és a számon fújom ki, és mindig számolom. Így semmi másra nem figyelek. Általában kell így több mint fél óra, de az esetek 70%-ban így tudom kontrollálni.
2019. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

együttérzek veled.


lélegezz mélyen sokszor, míg meg nem nyugszol, nálam ez bevált. vagy hunyd be a szemed és próbáld meg lecsititani a zavaros elméd. munka közben hallgass zenét, jól elvonja a figyelmed a szarságokról.


“Szánalmasan néznek rám, egy kis szerencsetlenre aki folyton betegeskedik, és én meg nem akarom, hogy gyengének lássanak, pedig az vagyok.”

ezt nem csak te képzelted el? mert a szociális fóbia tünetei közé tartozik a paranoia is. egyáltalán nem biztos, hogy így gondolnak rólad! én is néha képzelődöm, ha valaki engem néz. ez egyszerűen azért így van, mert nem szereted magad, ezért képzelted el, hogy kollégáid így gondolnak rólad. hogy őszinte legyek, legtöbb embert nem érdekli, hogy másokkal mi van, legtöbbször magukkal van elfoglalva, így nem veszik észre, hogy te “szánalmas és szerencsétlen vagy”, csak azt látják, hogy te valamiért stresszes vagy és ezt be tudják, hogy teljesen normális ha valaki stresszes az ilyen világban.


nincs valami olyan dolog, amivel megnyugtatod magad? pl ha nagyon feszülök otthon, a biztonságos négy fal között is, ilyenkor lefoglalom magam azokkal, amiket szeretek, pl sorozatokat nézek, vagy olvasok, rajzolok, kreatív dolgokat csinálok, vagy egyszerűen kimegyek a természetbe.

egyébként a jóga, sport is nagyon jót tesz.


nekem is problémám a szociális fóbia, mindig igyekszem lenyugtatni magam több és kevesebb sikerrel. elkezdtem gondolkozni, hogy én is menjek-e pszichológushoz, mert kezd elegem lenni belőle. túl fiatal vagyok ahhoz, hogy hülye depresszió és szoc. fóbia miatt pazaroljam az életem.


ha van barátod, vagy valaki, aki közel áll hozzád, beszélgess vele, segítséget kérj, hogy jobb kedvre deritsenek. nem kell speciális dolognak lennie, csak egyszerűen csináljatok valamit, amiben jól érzitek magatokat és csak pozitív dolgokról beszéljetek.


remélem sikerülni fog neked. és ne felejtsd el, szeress magad!

2019. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!