Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elfogadni és...

Hogyan tudnám elfogadni és túllépni azon, hogy az életem egyik (legjobb) szakasza véget ért?

Figyelt kérdés
Szoval en most ballagtam júniusban És őszintén már nagyon vágytam el az ált. sulimbol mert mar sok volt az a 8 ev ott. 2019 nyaram volt az egyik legjobb nyaram minden jó volt aztán jött a gimi. Én teljesen ugy álltam a dologhoz, hogy bármi is lesz jol fogom érezni magam és lesznek barátaim. Nos ez nem teljesen így lett. Ebbe most nem akarok bele menni miert erzem magam szarul a gimiben, hosszú. Viszont gondolkodtam, hogy iskolát váltsak de rajottem, hogy hiába váltanek ott ugyanúgy klikkesedes lenne, en lennek az uj gyerek stb. Ezzel egyutt lőttek a rohadt jo gimis éveimnek. Jelenleg ugy erzem, hogy teljesen kilátástalan az életem. Es mos jottem ra, hogy felnőttem. Folyamatosan jutnak eszembe a regi, csodálatos emlékek akár 10 évvel ezelőttről akár 2 hónappal ezelőttről. Amikor meg minden jo volt. Amikor a regi sulimba jártam a regi osztalyommal, regi tanarokhoz, regi termekbe, oltozokbe. Nincs olyan pillanat amikor ne gondolnék a regi sulimra mert rohadtul hianyzik. Az osztalytarsaim az épület minden. Itt csak szenvedek es unatkozom egesz nap. ( es igen próbálok ellenne tenni de nem latom, hogy ez változna) Szoval a kérdésem az, hogyan engedhetném el végre a “régi életem” es elfogadni, hogy az a korszak mar lezárult, soha nem megyek mar vissza abba a suliba, soha nem lesz mar egyutt az osztaly stb.?

2019. nov. 16. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Keresd fel az iskolapszicjhológust!

Ha nincs, sétálj be a Pedagógiai Szakszolg

latba, és kérj ott segítséget. Már elmúltál 14, nem kell szülői beleegyezés se.

2019. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 évesen kerültél gimibe?

Szervezz meg egy osztálytalálkozót a régiekkel. Helyileg intézd úgy, hogy a régi suliban lehessen. Biztos van rá lehetőség, meg kell kérdezni az igazgatót.

2019. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Honnan vetted h 16 evesen kerültem gimibe ember? nem 16 evesen:)
2019. nov. 16. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenhol van klikkesedes. Nálam is ez van, bár nem vágyom vissza általánosba sem. 🤷‍♀️🤷‍♀️
2019. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor hány éves vagy?
2019. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az életben rengeteg mindent elveszítünk, van aki tök könnyedén átsiklik ezen, van viszont olyan ember aki nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudja túl tenni magát a veszteségein. Én az utóbbi vagyok. Pár évvel ezelőttig éltem az önsajnálatban, míg a szervi tüneteim elkezdek már annyira zavarni, hogy elmentem pszichológushoz, hozzáteszem, addig nem is tudtam, hogy a problémám abból adódik, hogy nem tudom elengedni a múltat. Csináltunk gyakorlatokat, és könyvet is ajánlott Gyógyulás a gyászból címmel. Ez nem csak halállal kapcsolatos veszteségek meggyászolásáról szól. Az elengedéshez sok gyakorlat van benne. Nekem mind pszichológus, mind a könyv sokat segített.
2019. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!