Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongasos roham lehetett?

Ez szorongasos roham lehetett?

Figyelt kérdés

Hajnali 3kor felebredtem, de nem tudom miert. Se rosszat nem almodtam, se pisilni nem kellett es nehezen birtam visszaaludni is. Beparaztam, hogy miert ebredtem fel es elkezdett nagyon melegem lenni. Egett belulrol mindenem, levert a viz, mintha nagyon nagyon ideges lennek es aggodnek, testileg ilyen tuneteim voltak. Nem csinaltam semmit, fekudtem tovabb es furcsa mod nem torkollott panikrohamba, csak hohullamaim voltak, de nyilvan azert, mert ragorcsoltem. Kb masfel perc alatt elmult, lehet annyi sem volt. Mas tipikus panikrohamos tunetem nem volt fejben sem. Eleg feszitett volt az elmult 2-3 hetem, joval kevesebbet is aludtam, mint atlagban szoktam. Szedek gyogyszert lassan masfel eve, panikrohamom 2 eve nem volt, csak ilyen jellegu valamim. A heten ez mar a masodik erosebb hohullamom, de azt is agyalas valtotta ki. Ennyire szoronganek? Korabban hipochonder voltam, ami nem szunt meg teljesen, de egesz jol kordaban tartottam. Viszont igy baromi konnyen magamra tudok ijeszteni, bebeszelni magamnak a hulyeseget. A pajzsmirigyemben autoimmun gyulladas van, de nem kaptam ra gyogyszert, elmeletileg jok az ertekeim. Kozrejatszhat ez is? Vagy csak szimpla szorongasos "roham" lehetett? Vagy mi ez? :(

22/L


2019. nov. 22. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudni, mit ettél össze az előző nap, főleg mit vacsoráztál és mikor, ilyen a mozgásigényed, stb. Nézd meg a jutubon: szorongás oldás című oldalakat.
2019. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem sokat ettem, de amugy sem vagyok nagy etvagyu. Sportolni nem sportolok, pedig nagyon kene, mert ulomunkat vegzek es mar erzem a derekamon, gerincemen, hogy nem tesz neki jot. De nagyon idom sincs, meg energiam sem nap vegen. Elegge leterheltem magam iden, dolgozok, mellette 2 iskolat csinalok, szakdogat irogatok, a vezetest is elkezdtem, az egeszsegugyi tanfolyamrol is este 8kor estem haza ket alkalommal. Kozben honapok ota paromek epitkeznek, ha nem tudok segiteni nekik, akkor fozok, en vagyok az R1-es kollega (ereggy' ide, ereggy' oda), szoval hetvegen sem alszok tovabb. Egy darabig elmaszkaltam a kutyankkal setalni reggelente, de abbamaradt mikor kihuztak a bolcsessegfogamat, azota meg nem allt vissza ez a rutin.
2019. nov. 22. 08:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a pajzsmirigyeddel nem stimmel minden, akkor szerintem beszélj az orvossal, erről, hogy volt egy ilyen tüneted, lehet- e köze a pajzsmirigyedhez. Az emberek szeretik mindenre rámondani, hogy stressz vagy lelki okok miatt jött elő, de először mindig érdemes a fizikai okot kizárni, főleg ha neked van is tudott gyulladásod :) Menj el az orvosodhoz!
2019. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg a gyogyszer szedese elott elmentem az endokrinologushoz, de valltig allitotta, hogy ez stressz. Egy-ket erteket nezett meg a verkepen, laikus vagyok nyilvan, de megis ugy gondolom, hogy nem volt eleg alapos. Regen is agyalos voltam, de nem lettem rosszul az agyalastol. Olyan, mintha valami doppingolna az idegeskedest, es ezert gondoltam, hogy a pajzsmirigyem vacakol. Egy nagyon viharos, stresszes kapcsolatbol valo kilepeskor jelentkezett az elso panikrohamom, es akkor lett mindennapos a szorongas tole, hogy mikor leszek ujra rosszul. Elotte mikor raktol kezdve mindent magamon diagnosztizaltam, egyszer sem lettem rosszul... Szoval nem gondolnam, hogy ez mind lelki eredetu es nem segit ra valami hormon. Elmegyek endokrinologushoz, keresek egy masik dokit szerintem. :/
2019. nov. 22. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy rosszat álmodtál, és ahogy felkeltél el is felejtetted. Van ilyen
2019. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!