Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tinédzserrel nyugtatókkat meg...

Tinédzserrel nyugtatókkat meg antidepresszánst szedetni napi szinten, szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem skrizofén vagy epilepsziás stb. Hanem mert sokat beteg és micel a vérvétel nem mutatott semmit, ezzel akarják kezelni...
2019. nov. 24. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Te orvos vagy?
2019. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Sokat kell mozogni, társaságba menni, elfoglaltságot keresni, kutyát sétáltatni, ez tényleg használ, ha depressziós valaki
2019. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes, lelkileg érdemes megoldani a problémákat.
2019. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem, én nem orvos vagyok, az unokatestvérem. A szülei akarják szedetni vele, hogy ne hiányozzon többet, meg ne legyen beteg, meg "tudjon tanulni". Lázat, meg hőemelkedést szerintem pont nem nyugtatóval kell kezelni. A gyerekorvos levette a vért és közökte, hogy nincs "szervi baja". Magas fehérvérsejtsz, meg vérszekénység jött ki... De nem is értem.


Nem hinném, hogy depressziós, de a brutális szülői szigor, maximalizmusok, meg hogy az apja őrjöng, hogy miért beteg ennyit, meg csak nem akar suliba menni, meg ő tudja, hogy ez kell... Meg hogy ő "kicsinálja megint, ha szimulálna". Meg egyszer lázasan hazaküldtek, meg fejfájással, izomfájdalmakkal és a gyerekorvos azt mondta, nincs baja, az paja meg őrjöngött, hogy megmondta.


Nagyon szerény lány, évfolyamelső, bár már nem kitűnő, mint általános iskolában, az a baj. Meglehetősen jól b>rta ezt a brutális szigort, de amit az apja művel. De biztos, ha ordibálnak vele és valaki sír, akkor tuti depressziós, meg gyógyszerezni kell. Nem lógott sosem, meg nem akarta otthagyni a sulit, meg ilyen hülyeségeket magyaráz a gyerekorvos...


Szerintem ilyet 18 év alatt tényleg csak nagyon indokolt esetben lehetne felírni, lásd epilepszia, szerintem és ez a modern kor hülyesége. Régen nem írogattak ilyet mint a cukrot gyereknek, meg felnőttnek sem...


Másrészt ha alapból sokat beteg, gondolom gyenge az immunrendszere, meg alacsony a vérnyomása, az kémcsőnyi vérvételtől elájul... Mit fog vele ez művelni???


Másrészt az iskolaorvos is megmondta neki, hogy "neked milyen orvosod van", ha semmit nem csinál... Hát ilyen...


Szerintem az ilyet el kellene tiltani a praktizálástól.


Kihez kell fordulni, higy ne szedetsék be vele, mert nem akarja?

2019. nov. 24. 09:59
 5/16 A kérdező kommentje:
*hazaküldték
2019. nov. 24. 10:05
 6/16 gömbicica ***** válasza:
100%

itt az oldalon volt egy kamaszlány. tavaly ilyentájt irt rám, azóta tartjuk a kapcsolatot. csak az anyja van, de amit az müvel aaaaz valami borzalmas.

tavasszal el akarta tőle venni gyámhatóság a gyereket, mert akkora lelki terror alatt "tartja" aztán valamiért mégsem lett belőle semmi. ugyanis rend van eszik lakás van, alapjáraton jól müködnek.

de a gyerek az teljesen tropa.


már elszökött vagy 5x. került xar helyzetekbe is.

sikerült megint hazakerüljön.


az iskolában céltábla :( gunyolják stb.


jó tauló mert az anyja bezárja, ha nincs otthon van mellette baby sitter!!! 17 éves elmult szeptemberben.


előrehozott érettségit akar belőle kisajtolni, ha négyese van jön a lelki terror magas foka :(


szóval 1,5 hónapja begyógyszerezte magát. kimosták a gyomrát meguszta.


rá pár hétre ismételt. nem volt magánál bő 1 hétig.


bolond anyja akkor is csak azzal foglalkozott, hogy csak keljen fel, ellátja a baját.


szóval kedves szülőknek is turó a fülébe időnként :( :(


fracnak kell ilyen hajszát csinálni? ezek a gyerekek nem lesznek normális felnőttek, mert idejekorán tönkremennek.


azt irta a lány, hogy tőlem fél év alatt több szeretetet kapott irásban mint anyjától egész életében.


apja már elhunyt, anyai nagyszülei is, apai nagyszüleit nem is ismeri.


szóval egymaga van, és az anyja (???)


vigyázzatok erre a gyerekre. pszichiátriai gyógyszertől meg Isten mentsen.

2019. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, ő is kitűnő volt, most a 4,7-4,8 már tragédia, teljesen megőrültek... Meg őt is még az 5 aláért isnbántották, nem hogy a négyesért, meg a versenyen is első kellett lenni. Ha véletlen lebetegedett meg kicsinálták. Most is ezért csinlája az apja... Meg csak egy gyerek, mi az... Ha egy család lebukott itt, hogy kék-zöld a gyerek, a gyerekvédelmis a hülye...


Megölnék a gyereket a jegyekért. De ő alapból szorgalmas, jó esze van, nnem tudom, miért kell kicsinálni... Mert lebetegedett és az őrült apja nem engedélyezi neki... Semmi kihágást nem csinlát, nem bulizós, mégis ilyenekkle gyanúsítja az apja, hogy drogos, meg tuti felcsinlátatta magát, megajd jól elviteti az elmegyógyintézetbe... Büdös pszichopata. Ja meg ő csak megmondta, hogy szimuláll, aha, és most megemlegeti egy életre...

2019. nov. 24. 10:25
 8/16 A kérdező kommentje:

Az azért megc@folnám,de egy létere szóló sérüléseket tudni, főleg a szól nyűségek, lásd. nyugtatók. Szerintem az nem szülő, aki a jegyek miatt nyugtatózna egy gyereket.... Meg mi az, hogy sokszor beteg, biztos lelki oka van, nyugtatózzuk be?? Ez a modern orvostudomány?? Akik ebben résztvennek szerintem börtönben lenne a helye nem vicc. Nem arra gondolok, hogy valaki epilepsziá stb. és muszáj neki...


Az a baj ezzel az egésszel, hogy nem hagyják abba ezek a szülők, ha elmúlik 18.

Utána ott lesz az egyetemen, meg 25 évesen is korlátozni fogja. Ha meg nem engedelmeskedik.

2019. nov. 24. 10:34
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Menjen osztályfőnökhöz vagy bárkihez segítséget kérni, ha nem engedik hogy otthon maradjon, megverik, betegen bántalmazzák, iskolába küldik.
2019. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A magas fehérvérsejt gyulladást jelez, és a vérszegénység is rengeteg problémát okozhat, mindkettő kivizsgálást igényel, és kezelhető.

A nyugtató és antidepresszáns nem cukorka, azt nem írják fel, ha nincs rá szükség, és nem elég a szülőnek bemondani, hogy kell!

2019. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!