Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata vagyok?

Szociopata vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt nem szakemberek vannak elsősorban, de pont ez a lényeg.


Szóval a történet:

Közeli ismerőseim, barátaim így jellemeznének: megnyerő, vicces, a humor első számú embere egy közösségben, néha már túl kedves, akire mindig lehet számítani.


Azonban páran már említették, hogy nem a többség nem ismeri az igazi arcomat. Kiválóan képes vagyok manipulálni a környezetemet, úgy csavarni a dolgokat, hogy végül az én akaratom érvényesüljön. Külsőleg bármit megtennék azokért, akiket szeretek, valójában őközöttük is rendeznék megtorlásokat. Kiválóan alkalmazom a pszichikai terrort is. Azt próbálom sulykolni mindenkibe, hogy egyenlő emberek vagyunk, valójában ezt csak azért szorgalmazom, hogy senki más ne kerekedhessen felém. Kiváló érveket tudok felsorakoztatni az igazam mellett. Korábban, ha nekem ellentmondtak, megelégedtem annyival, hogy megutáltattam, rossz helyzetbe hozzam az illetőt a környezetben, egy szóval magamat hoztam ki győztesnek, manapság azonban ölni is képes lennék, ha valaki nem lojális felém. Az embereket valószínűleg tárgyként kezelem. Azért mondom, hogy valószínűleg, mert ezt nem vagyok képes elismerni magamnak.


Magamat felsőbbrendűnek gondolom, előítéletes vagyok, nagyon keményen bosszúálló, az ellentmondást nem tűröm. Kizárólag végletekben tudok gondolkodni.



2019. nov. 24. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szociopata jellemvonás. Inkább nárcisztikus, megfeleléskényszeres ember aki mindent megtesz azért, hogy a közösség felnézzen rá. Ennek érdekében domináns viselkedést mutat az ellenfelei felé.


"megutáltattam, rossz helyzetbe hozzam az illetőt a környezetben"


Ez egy nagyon tipikus női módszer. Nő nemű vagy talán?

Egy szociopata férfi nem a háttérben suttog, hanem munka után összeveri a másikat és megfenyegeti.


Egy szociopatát a nevelés illetve a nevelés hiánya, a kitaszítás és a nem törődés kreálja. Szociopatává válnak az emberek, és pszichopatának születnek. Mind a kettő az antiszociális személyiségzavar irányzata.


A szociopata emberek általában szegénységből jövő emberek akikkel nem törődtek. Verték és bántották őket lelkileg/fizikailag. Drogoznak,isznak,cigiznek,züllenek. Kevés barátjuk van mert lobbanékony kiszámíthatatlan természetűek. Munkájukat nem képesek megtartani, mert nem tudtak alkalmazkodni az embertársaikhoz. Empátiára hajlamos olyan személyekkel kapcsolatban akikkel közeli kapcsolatot alakít ki.


Pszichopata emberek elsősorban egy genetikai és agyi rendellenesség miatt születnek. Nem szeret-nem tanul-nem szorong. Egy hűvös ember aki jóarcnak tűnhet. Magas pozíciót tölt be, mert az empátiája nem gátolja, hogy átlépjen a többi emberen. Sikeres üzletemberek, orvosok, bírók, rendőrök, politikusok.


A sorozatgyilkos másik kategória. Ott a hatalomvágy és mások elnyomása elevenedik meg a fantáziában már kamasz korban. Nem képes "normális" keretek között uralkodni mint pl magas pozíció. Ezért ölnek. Őket is verték, megalázták és bántották. De ez már egy extrém eset.


Nem meséltél a gyerekkorodról. Értek-e olyan hatások amik befolyásolhatták a személyiségedet. Lelki/fizikai esetleg szexuális bántalmazás. Vertél-e már embert, öltél-e állatot. Ha igen mit éreztél? Loptál már valaha?

2019. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Normális gyerekkorom volt, szerető családban, viszont én sosem voltam képes szeretet nyilvánítani más emberek felé.
2019. nov. 25. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ez így önmagában nem elég, hogy nem tudod kinyilvánítani a szeretetedet. Ettől nem leszel szociopata.:)
2019. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!