Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet túlélni ha az...

Hogy lehet túlélni ha az embert egy hatalmas trauma érte?

Figyelt kérdés
Nemrégiben történt velem egy nagyon rossz dolog, amiért csakis magamat okolhatom, és ami kihatással lesz az elkövetkezendő pár évemre biztosan. Amint egy kicsit jobb kedvem lenne, rögtön eszembe jut az egész és jön a gyomorgörcs és a szörnyű érzések. Egyszerűen még az ágyból is alig tudok kikelni, a kötelező feladataim alig tudom elvégezni.. Állandóan aludnék, de többször az álomból is gyomorgörccsel ébredek. Már az öngyilkosságon is elgondolkodtam, csak attól félek hogy ha nem sikerül még rosszabb állapotba kerülök. Hogy tudnék talpraállni ebből a helyzetből? Hogy lehetne más irányba terelni a gondolataimat?
2019. nov. 25. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Megerőszakoltak?
2019. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Horaires ***** válasza:
76%
Egy ilyen kaliberű dologból nem lehet egyedül kilábalni. Keress fel egy pszichológust, ő segít feldolgozni.
2019. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha valódi trauma ért, akkor azon nem tudsz "túllépni", sem sok alvással, sem idővel - csakis traumafeldolgozással és ehhez szakember kell. És menj azonnal!


Ja: ma divat minden laza pofont traumának tekinteni. A valódi trauma nem kispályás téma, azzal nem szabad játszani, és az nem múlik el magától, és kezeletlenül idővel csak rosszabb lesz.

2019. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne magadat okolnod érte?
2019. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Na ennyit az emberi empátiáról. "Keress fel egy pszichológust,és megvan oldva a problémád." Ennyit számít az emberi élet. Itt full letojják a problémádat.
2019. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Horaires ***** válasza:
56%
Én is évekig jártam pszichológushoz, ha valami történne megint, egyből mennék vissza hozzá. Tényleg kár egyedül gürcölni a nagy bajokon. Nem azért mondjuk, hogy pszichológus, mert leszarjuk, hanem mert tényleg ez az első lépés a gyógyulás fele.
2019. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem keress fel szakembert, mert egyedül nem fog menni. Priviben is leírhatod akár.
2019. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok leszámítva, hogy már 3 éve történt. Először is legyel türelmes magaddal. Ne akarj egyből jól lenni. Az sajnos nem megy. Adj időt magadnak és fogadd el, hogy normális amit érzel. Mert a legrosszabb ha megijedsz attól ahogy érzel ahogy viselkedsz ahogy reagálsz. Én 3 hónapig csak sírtam és rettegtem. Aztán szédültem és rettegtem. Lassan múlt el. Nem tudom mi törtent veled. Nyilván minden trauma más. Nekem balesetem volt és súlyos műtétem. Haláleset is társult a dologhoz. Fél évig eselyem nem volt semmire, hogy jobban érezzem magam. Utana ahogy épültem fel fizikailag a lelkem is gyógyult. Most gyászold el ami törtent és próbálj minél többet sírni. Az jót tesz. Ezt a felvonást nem lehet megúszni. Aztán ha túl vagy a nehezén akkor próbald elterelni a gondondolataid és új célokat talalni és azokért dolgozni. Az idő enyhíteni fog a dolgokon. Nekem 1 évig voltak rémálmaim. Az elején az is fontos hogy kibeszéld magadból. Később meg az fog segíteni ha már nem neszélsz róla.
2019. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Folyt. Ez a pszichológus téma? Hát nekem nem segített pedig már a kórházban is jött hozzám pszichológus meg utána is felkerestem jónéhanyat. Gőzük nem volt róla min megyek át és csak nagyon nagy butasagokat mondtak, meg eszement tanácsokat. És a.nagy igazmondasukkal majdnem az öngyilkosságba kergettek. Szóval én nem hiszek abban, hogy egy vadidegen aki nem élt át hasonló szitut segíteni tud bármiben is. Nekem legalabbis inkabb ártottak, így jó szívvel nem tudonám ajanlani senkinek.
2019. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!