Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kibirni a traumakat?

Hogy lehet kibirni a traumakat?

Figyelt kérdés

Hogy lehet kibirni anélkül, hogy ne őrűljön bele az ember?


Gondolok itt a legsulyosabb dolgokra.. Konkrétan ezekre a remhirekre..

Mindig attól félek, ha velem ilyen megtortenne, akkor beleorulnek..

Kiszolgaltatottnak érzem magam, hogy nem tudnám kezelni az ilyen helyzeteket, és ezekre nem is lehet felkeszulni.


Nem szoktatok ilyenektol felni?



2019. nov. 22. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Amíg megtörténik veled, addig a túlélésre koncentrálsz; ha túlélted, akkor pedig keresni kell egy jó pszichiáztert, aki segít feldolgozni a traumákat. Minél előbb, annál jobb. Ma már értenek hozzá, egyre többen.
2019. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
68%
Tudod, kedves Kérdező, az ember sok mindent kibír. Saját példámból kiindulva (úgy két éve nagyjából havonta-kéthavonta változik meg az élethelyzetem, tűnnek el számomra fontos emberek az életemből vagy próbálnak ellehetetleníteni), ha túléled az első sokkokat, már mindent túléltél. Csak nem szabad rettegned a végén már magától az élettől is, mert akkor kezdődnek a pánikrohamok. Szembe kell nézni mindennel, mert igenis képes vagy rá. Még akkor is, ha elsőre azt hiszed, lebénít a félelem.
2019. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem fóbiám van a kórhazaktól. Egyszer kellett csak 1 ejszakát ott töltenem mikor nem is bantottak mert csak megfigyelés volt. Aut hittem megőrülök. Aztan egy baleset kapcsan az intenzívre jutottam és 1 hónapot viltam bent. Sokkal jobban viseltem mint azt az 1 éjszakát pedig iszonyú fajdalmaim viltak meg műtet meg minden napos beavatkozasok amik fajtak. Ahogy írták amikor benne vagy nem látsz mást. Én nagyon gyenge vagyok lelkileg de mégis kibírtam.persze rettegek nehogy megismétlődjön. De ha még nem volt ilyenben részed felesleges gondolkoznod rajta. Tereld el erröl a gondolataid. Ha úgy alakul akkor megy majd minden magától.
2019. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!