Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáternek figyelmeztetn...

A pszichiáternek figyelmeztetnie kellene a pácienst az antidepresszáns mellékhatásairól?

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 15:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem kötelező de a normálisabbak szokták...
2019. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Olvassa fel a fél oldalt?
2019. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, ha figyelmeztetik, még inkább nem akarja majd bevenni a beteg a gyógyszert.
2019. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ennél idiótább válaszokat sem láttam még...igen, kéne tájékoztatnia. Az pedig egyáltalán nem baj, ha ezek után nem veszed be, ugyanis nem az életed múlik rajta, ellenben nagyon megszívhatod, ha ráfüggsz, sokkal rosszabb állapotban leszel, mint előtte voltál.
2019. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy a 4-es sosem szedett ilyesmit.
2019. nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
4-es nagyon tudja nekem például az életem múlik rajta! Honnan tudod kivel mi történt, miért depressziós, esetleg akár végezni önmagával. Van az a helyzet, ahol gyógyszerrel kell az illetőt terápiára alkalmas állapotba hozni.
2019. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Ja, csak arra nem gondoltok, hogy amíg átmenetileg talán jobb állapotba kerül, utána abba is kéne hagyni a gyógyszert valamikor, és akkor jön a kevésbé kellemes rész. Plusz nézzetek már utána a mellékhatásoknak. Konkrétan a szuicid gondolatok és tettek is közte vannak (pszichózissal és társaival egyetemben) . Sajnos sokan vakon megbíznak az orvos által sok esetben lustaságból felírt farmakonokban úgy, hogy nincsenek tisztában a működésükkel. Az antidepresszánsok nem gyógyítanak semmit, átmenetileg elfedHETIK a tüneteket. Mindezt azon az áron, hogy egy érzelmileg zokni zombit csinálnak belőled. Megéri? Ha egy kicsit is értenétek ezekhez a szerekhez, nem kampányolnátok mellette ennyire. De ha már személyes tapasztalat kell, nem egy ismerőst láttam leépülni és elveszíteni önmagát az orvos által felírt SSRI-k hatására.
2019. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Igen utolsó, akkor mégis milyen megoldást javasolsz? Elhiheted nekem, hogy egy súlyos állapotban lévő embernek ez a "méreg" orvosság. De kívánom te ne éld át, mert ez nem egy szomorúság és lehangoltság érzés.

Mellesleg, nekem nem egy ismerősömet mentette meg.

2019. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
7es meg arra nem gondol, hogy eleve egy igazi depressziós élő halott..
2019. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es

Nálam nincs mellékhatása. És simán lejöttem róla. Igen, utána, 1-2 év múlva, visszajöttek a tünetek, de már gyengébben! (Letenni meg nyilván ésszel kell.) Úgyhogy most szedem megint, mert szeretem a 100%-os állapotot.

2019. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!