Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáternek figyelmeztetn...

A pszichiáternek figyelmeztetnie kellene a pácienst az antidepresszáns mellékhatásairól?

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 15:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát az a megoldás, hogy kikapcsoljuk az érzelmeit ahelyett, hogy a depresszió kiváltó okát kezelnénk. Szánalmas ez a hozzáállás. Semmivel sem különb, mintha elkezdenétek drogozni. Az egyetlen eltérés az adagolás és a legalitás, a hatásmechanizmus ugyanaz. A kokain is gyógyszernek készült. Akut krízis esetén oké, de hosszabb ideig használni nagyon nem jó ötlet. Az utolsó válaszából is látszik, hogy rá vagytok függve a szerre.
2019. nov. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Inkább ne szólj hozzá a témához. Nagyon messze áll a kokain és az antidepresszáns egymástól. Kokain kb 30 p alatt ad egy elég erős hatást, kb alkohol is. Szerinted mennyi időt kell várni egy ilyen gyógyszernek a hatás kialakulásához? minimum 4-6 hét. De amint mondtam, nem fogod megérteni ezt a dolgot, nem voltál depressziós.
2019. nov. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, majd az lesz az igazi, ha az okát szüntetik meg. De amíg a génsebészet eljut eddig, be kell érnünk az AD-vel.
2019. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichiáter azt tanácsolta, hogy ne olvassam el a betegtájékoztatót, jobban járok. Nem olvastam el, de nem is szedtem be egyetlen szemet sem. Főleg, mert azt is mondta, hogy életem végéig szednem kell majd. Biztosan van az az állapot, amikor kell a gyógyszer, de nem szabad várni kizárólag attól a javulást.
2020. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!