Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak tinik akarnak...

Miért csak tinik akarnak öngyilkosok lenni?

Figyelt kérdés
Olyan (felnőtt fejjel nézve) apró dolgok miatt, hogy nem tetszenek egy fiúnak vagy egy lánynak, szerintük nem elég szépek, nem elég menő csávók. Anyuci, apuci nem engedte el őket a discoba. Akkor ezek a gyerekek, mit fognak csinálni felnőtt fejjel, ha meghal a feleségük vagy a férjük, ott maradnak pici gyerekekkel egyedül. Megszűnik a munkàjuk, esetleg kapnak egy halàlos betegséget, vagy egy olyat ami után örök életükre nyomorékok lesznek és rá lesznek szorulva idegen emberekre? Mégis az ilyen szerencsétlen sorsú felnőtt férfiak, nők nem akarnak öngyilkosok lenni, ezek a kis fiatal szerelmi bánatos kisfiúk, kislányok meg igen.

#betegség #tini #öngyilkosság #felnőtt #súlyos problémák kontra szerelmi bànat
2019. nov. 26. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vagyok már tini de szívesen meghalnék,csak nem merem megölni magam.
2019. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy azt mondanà az orvos, hogy nem fogom tudni magam ellátni, tehetetlenné válok, akkor öngyilkos lennèk. Csak azért, mert nem teztszek ennek vagy annak vagy nem jött be az élet, olyanért semmiképpen nem. Én sem vagyok tini 32 éves felnőtt férfi vagyok. Anyám 45 évesen halt meg, a szemem láttàra épült le és szenvedett az én anyukám. Akkor még csak 14 voltam. Nekem is egyre több a bajom sajnos, de amíg nem kapok egy nagyon rossz hírt az àllapotomról, addig nem akarok öngyilkos lenni semmiképp.
2019. nov. 26. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én most fogok érettségizni,rengeteg gond van az egészségemmel és aggódom a jövő miatt.
2019. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

" mit fognak csinálni felnőtt fejjel, ha meghal a feleségük vagy a férjük"

Felnőnek.

Mondd csak, te arról még nem hallottál, hogy az ember tud fejlődni, erősödni? Amin felkapja tiniként a vizet, arra csak legyint később.



Egyébként nem csak a tinik akarnak öngyilkosok lenni, csak a felnőttek kevesebbszer beszélnek róla.


Ha jól sejtem, neked van itt valami komolyabb betegséged - amit sajnálok. De azt javaslom, hogy vállald fel az érzéseidet, és ne másokat bánts meg a saját szomorúságot, élethelyzeted miatt.


A tini az tini, nem várhatod el, hogy úgy viselkedjen, mint egy 50 éves.

2019. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem okolok én senkit főleg nem a fiatalokat, és én sem vagyok még 50 èves csak 32. Ennek ellenére annyi pofont kaptam már az èletben, sokszor önhibámon kívül, hogy sok 60 éves öregember sem kapott ennyit kétszer annyi idő alatt amennyi vagyok. Szeretnèm tudni vannak e még ilyen sorsú emberek ezért írtam ki a kérdést.
2019. nov. 26. 22:36
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Igen, vannak, nem tudhatod más mennyi pofont kapott az élettől, ahog yazt sem kinek mi mekkora pofon. Ami neked fáj másnak meg se kottyan és fordítva. Tök mindegy mi baja tininek először éli át és ez a lényeg, hirtelen rászakad egy azelőtt még nem tapasztalt szenvedés, pont akkkora ereje van mintha rád szakadna rád egy addig nem tapasztalt szenvedés, nincs miért összehasonlítani, először éli át addig ismeretlen volt és így fáj, ahogy csak fájhat.
2019. nov. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is vitatom, hogy a tiniknek nem fájhat ez vagy az. Nagyon is jók tudom, hogy őket is bármi érheti. Ezt is csak azért írtam mert egy rakás olyan poszt van a neten, hogy leírja, hogy ő az öngyilkosságon gondolkodik, de mindig kiderül, hogy ilyen 12-18 év között van. Viszont huszonévesek, harmincasok posztjait nagyon ritkán lehet làtni, pedig sokaknak omlik össze az egész élete egyik napról a másikra. Ez tűnt fel.
2019. nov. 26. 23:12
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Mert a gyerekkorból most léptek abba az életkorba amikor már nem minden felhőtlen. Amikor a szüleik már nem tudják óvni minden lépésüket, vagy észreveszik mennyi hibás lépést tesznek mellettük a felnőttek.

Én is ilyen voltam tiniként, és elégedettebb nem lettem az élettel, csak megtanultam jobban alkalmazkodni, szűrni a rengeteg negatív hatást ami nap mint nap ér, és saját magamnak megfelelni.

Ezeket egy tizenévestől nehéz elvárni.

2019. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy pl. tudat alatt azt szeretnék, valaki megnyugtassa őket.


Vagy súlyosabb bajuk is van emellett.


De nem láthatjuk objektívan a helyzetet, ezért nem könyvelhetjük el "hülyeségnek" a viselkedést.

2019. nov. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én kamasz vagyok de ilyenek miatt biztos nem fordulna meg a fejemben hogy öngyilkos legyek.. Nekem is vannak problémáim (nem ilyenek) de tudom hogy ami most van problémám az felnőtt szemmel lehet hogy semmiség lenne, de nekem ebben a korban viszont gondot jelent. Mint ahogy egy kisgyereknek a világ legnagyobb problémája az hogy pl nem kaphat fagyit.
2019. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!