Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért megy ennyire nehezen a...

Miért megy ennyire nehezen a tanulás?

Figyelt kérdés

Régen tudtam olvasni, most viszont az utóbbi 1 évben egyre nehezebben és nehezebben. Nem tudok koncentrálni, 1-2 mondat után dobog a szívem, felpörgök, a lábammal tikkelek, izgatott vagyok és úgy érzem, hogy csak akkor vagyok nyugalomban, ha valamilyen nem trigger tevékenységet csinálok, pl instagramon görgetek, vagy ilyen jelentéktelen videókat nézek neten. De elég gyakran azt is unom és abba is belehúzgálok. Ami még megy, az a filmnézés, vagy amikor beszélgetek emberekkel, társaságban vagyok, akkor képes vagyok követni a másik ember gondolatmenetét, én is elég nyugodt hangnemben beszélek. Azt viszont észrevettem, hogy nagyon lassan beszélek, nehezemre esik megfogalmazni a gondolataimat.

Mindjárt vizsgaidőszak és félek.

Járok pszichiáterhez és pszichológushoz is depresszió/ptsd-vel. De erre konkrétan nem mondanak semmit.

Ti mit gondoltok?


2019. nov. 27. 12:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy minden pici zaj, vagy rezgés képes felidegesíteni és hátráltatni tanulás közben.
2019. nov. 27. 12:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azért buktam ki a főiskoláról, mert hasonló tanulási problémáim voltak. Sajnos nem tudok megoldással szolgálni.Minden jót
2019. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye nem iszol literszám kávét, alkoholt? Ha nem, akkor jógázz, meditálj, relaxálj.

Szereted vagy érdekel egyáltalán amit tanulsz?

2019. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az a baj, hogy rabul ejtett téged is az internet világa és egyre kevesebbet használod az agyad. Túl sok ingert kap ezáltal az agyad és nem tudsz 1-2 dologra amik fontosak lennének koncentrálni! Nekem is hasonlóak a panaszaim a szívritmust meg a tikkelést leszámítva. Nagyon ajánlom neked, hogy amilyen gyorsan csak lehet vond meg magadtól az okostelefont, számítógépet. Az összes anyagot nyomtazsd ki és tervezd meg úgy a napjaidat amikbe minden napra beírsz egy szórakoztató tevékenységet amit akkor csinálsz meg ha x órát leültél szorgalmasan tanulni. Ne vidd túlzásba az elején a tanulást. Ha van lehetőséged valakivel összeülni és tanulni akkor ne habozz és tanuljatok együtt úgy hogy hangosan minden apró részletet átbeszéltek a tananyaggal kapcsolatban! Nagyon sokat segít, mert motiváljátok egymást a tanulásban és amit te megértesz azt eltudod neki magyarázni és fordítva. Mind a ketten nyertek vele, mert ha te magyarázod el már azzal jobban berögzül ha meg hallgatod a magyarázatot megérted!
2019. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!