Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Érzelmi Intelligencia...

Az Érzelmi Intelligencia felnőtt korban hogyan fejleszthető?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy nagyon fontos...

#érzelmi-intelligencia-fejlesztése
2019. dec. 7. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy, ez egy kezdeti érték probléma.
2019. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igaz. Fejleszthető !
2019. dec. 8. 02:27
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom.. Én nem vennék mérget rá, hogy fejleszthető, csak azért, mert mondjuk egy orvos azt mondta... Szerintem nagyban függ az ember intelligenciájától is, családi helyzetétől stb. Ha gyerek korodban minden nap összever apád, akkor sosem lesz normális érzelmi intelligenciád. Véleményem szerint ha fejleszthető csak akkor, ha megfelelő körülmények között élsz valakivel, gyerekeid vannak, egy normális munkahelyed, vagyis ahol félre tudod tenni az életed során tapasztalt dolgokat.
2019. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hallottam egy előadást egy kutató pedagógustól, Uzsayné Pécsi Ritától. Nagyon jókat mondott...
2019. dec. 9. 08:19
 5/6 anonim válasza:
100%

Hiaba a sok tudomanyosan eloadott cikk, olyan nem letezik, hogy erzelmi intelligencia.


Az intelligencianak van erzelmi megnyilvanulasa!


Intelligensen lehet kezelni az erzelmeinket.

Ahogy egy favago is tudja, hogy kell intelligensen kivagni a fat.


Leirom, hogyan tudod intelligensen fejleszteni az erzelmi vilagodat.


Elsonek ismerd meg az erzelmek vilagat.


Masodik, nevezd oket a nevukon.


Harmadik, meditacio altal, lasd meg, honnan-hova vezetnek, mi valtja ki, milyen beidegzodesek valtjak ki.


Negyedjere, miutan tudatositottad ezeket, utana johet az elfogadas es az elengedes, vegul, az uj reakciok kialakitasaval, akar peldamondatokkal, maga a feluliras.

2019. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tetszik.
2019. dec. 12. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!