Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek lámpaláz ellen?

Mit tegyek lámpaláz ellen?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok kb. másfél éve dobolok, fellépésem még nem volt, de nagy álmom, hogy egyszer felléphessek valami nagyobb közönség előtt, például egy iskolai rendezvényen. Viszont az a baj, hogy ahogy nézek képeket emberekről, akik a színpadon vannak, már kezdek rosszul lenni és elkezd verni a szívem a képek láttán is. Pedig nekem a legjobb, mert én a zenekar többi tagja mögött lennék alapból, de akkor is.. Ilyen lámpalázat hogyan lehet legyőzni? Azt szeretném, ha képes lennék közönség előtt olyan nyugodtan játszani, mintha mondjuk itthon dobolnék. Egyébként nálam azzal van a baj, hogy ha tudom, hogy mondjuk lesz valami pár hét múlva, amin részt kell vennem, vagy valami, akkor már előtte hetekkel elkezdek izgulni, és pár nappal előtte rágörcsölök, és mire odakerül a sor már remeg a kezem, meg minden. Ez volt az iskolai gólyabálnál is, ahol táncolni kellett. Hogyan tudnám ezt legyőzni?
2019. dec. 7. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy eltereled a gondolataidat és nem képzeled el magad a helyzetben. Mással foglalkozol máson gondolkozol. Így is fogsz izgulni de legalabb csal közvetlenül előtte és remelhetőleg ha már benne vagy a szituban elmúlik. Olyan soha nem lesz mintha otthon dobolnál. Ne is legyen....a fellépés legyen ünnep és élmény. Egyébként mi a legrosszabb ami történhet? Max kicsit elrontod. A többiek észreveszik a közönség nem valószínű. És akkor mi van? Legrosszabb esetben nem leszel dobos. Nem a világ vége. De szerintem idáig nem fog fajulni a dolog. Ez csak a legteagikusabb verzió. Egyebkent meg tényleg hatul vagy. Nem is látszik ha félős fejet vágsz. A dobost nem nézi senki. ;)
2019. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Iszogathatsz citromfű teát is. Nekem egész jól beválik idegesség ellen. Sparban, dmben lehet kapni. Még finom is.
2019. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igenis menj bele a félelembe és ahogy átéled,legközelebb egyre jobb lesz!
2019. dec. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vedd be a leszaromtablettát.
2019. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kineziológus tudna segíteni. Oldja a blokkokat.
2019. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A stressz fizikai tüneteinek ideiglenes megszüntetésére lehet használni béta-blokkolókat például, zenészek is használják. Persze ha muszáj hogy legális és nagyon alacsony toxicitású legyen...


5#


Nincs semmilyen tudományos bizonyíték rá, hogy a kineziológia lehúzáson kívül akármire is hatásos lenne, áltudományos.

2019. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez a válasz nagyon furcsa lehet. Én is lámpalázas voltam, majd rájöttem idővel, hogy több értelem van bennem, mint az átlagnál, és ez miatt idővel rájöttem arra is, hogy talán én vagyok az, aki azért gondolta magát betegnek, mert a többi ember csupán hozzám képest kevésbé alkalmas arra, hogy szerepeljen stb. Ehhez be kellett érnie a fejem lágyának, de valós érzés volt ez, mert azóta mindenki azt mondja nekem, hogy tovább kellene tanulni, félretenni azt az érzésemet, ami a világ ellen irányul, a megfelelés érzése. Amit nagyon rosszul kezeltem, ezért sincs végzettségem sajnos, mert fejben én ezt nem így kezeltem. Lehet, hogy ez rossz példa, de csak azt akarom mondani ezzel, hogy ez egy nagyon tág téma. És ez személyfüggő. Próbáld megkeresni azt a dolgot, amit szeretsz, és hidd el, hogy idővel rájössz, csak valamiben jónak kell lenni, és elmegy majd a lámpaláz.
2019. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld fokozatosan szoktatni magad a szituációhoz. Először doboljál a családtagjaidnak, aztán a barátaidat is hívd át, aztán esetleg valami kisebb iskolai közösség előtt, stb., amíg meg nem szokod. Ha elégszer átéled a helyzetet, akkor egy idő után már nem lesz annyira félelmetes.
2019. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!