Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok jól lelkileg, mit...

Nem vagyok jól lelkileg, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elég régóta nem kiegyensúlyozott a lelkivilágom, nem vagyok jól.

Mindig próbálok mosolyogni, nem beszélni a problémáimról, mert nem vagyok az a lelkizős típus. Átlagban közvetlen emberke vagyok, de megnyílni nagyon nehezen megy.

De a lelkivilágom az nagyon nincs jól jelenleg..már nem tudom ezt egyedül átvészelni, nincs elég erőm, hogy mindezt le küzdjem.

Külső segítségre lenne szükségem, de mivel nehezen nyílok nem tudom, hogy hogyan tudnék segítséget kérni....


2019. dec. 9. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz pszichológust keresned. Mondom én, akinek szintén igénye lenne rá, de sem időm nem nagyon van rá, sem pénzem nem igazán, és főleg mert halogató vagyok. De elhatároztam, hogy fogok, mert magam nem tudom megoldani már, a barátaimat meg már nem szeretném tovább terhelni.


Ha gondolod, írj nekem, ha gyors segély kell, de tudd, hogy én nem vagyok szakember, és túl bölcs sem, a magam 28 évével.


Eléggé kétségbeesettnek tűnsz.Kétségbeesettnek tűnsz. Ugye tudod, hogy az emberi életnek mindig, minden körülmények között van értelme? Mert ha nem, most ezt jól jegyezd meg.


Amit még tudok mondani, hogy ha fiatal vagy, akkor az oktatási intézményednek van valószínűleg ingyenes mentálhigiénése. Ha nem aktuális, akkor pedig más segítőt kell keresned. Tudd, hogy a pszichológusokat titoktartás köti, szóval ez miatt nem kell tartanod. Ha odamész, és az elején még nem is a fő problémádról beszélsz, akkor is érdemes megtenned az első lépést. (Valószínűleg én is ezt fogom tenni.)

2019. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha van olyan személy akiben megbízol akkor mondd el neki hogy baj van, ő biztosan tudna segíteni.
2019. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2: van 1-2 olyan ember, akiben megbízok, de nagyon nehéz beszéni velük erről a dologról. Persze, valakinek el kell mondjam, muszáj külső segítséget kérjek, mert egyedül szerintem be fogok kattanni..
2019. dec. 9. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nekem nagyon sokat segítettek a spirituális könyvek. Nem, nem a híg ezotériára gondolok. Eckhart Tolle-A MOST hatalma című könyv kapu volt egy új élethez. Nagyon sok youtube videot néztem pozitív megerősítésekről. Ajánlom Szabó Péter motivációs tréner klassz előadásait. Nekem segített.
2019. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szabó Pétert én is szoktam nézni/hallgatni:)
2019. dec. 10. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom Szabó Pétert. Szerintem nagy általánosságokat beszél, olyan életigazságokat, amiket mindenki megfogalmazhatna saját magának. Még a sztorija is gyanús. De hát ha segít... Csak lehetőleg pénzt ne nagyon adjatok már neki. Szerintem nincs rászorulva.
2019. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!