Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érez sok ember dühöt,...

Miért érez sok ember dühöt, ha valaki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Mármint, ha szóba kerül ez a téma, nagyon sok ember kifejezett haraggal reagál, mintha sértené őket valahogy, akkor is ha az adott személlyel nincsenek is közeli kapcsolatban. Nem értem ennek a mechanizmusát.

2019. szept. 27. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert az öngyilkosság gyávaság és önzőség.
2019. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont erről beszélek. Egy idegen ember gyávasága és önzősége miért érint meg bárkit? Ezt nem értem.
2019. szept. 27. 23:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyávaság? Saját maga ellen elkövetni egy visszafordíthatatlan cselekményt gyávaság?

Miért kell valaki feje felett pálcát törni egyből?

A saját döntése.

Öngyilkosság tág fogalom.

Ha tudod, hogy mérgeznek és nem teszel ellene, ugyan úgy öngyilkosság.

2019. szept. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom hogy gyávaság, abszolút nem ítélem el, hanem pontosan azt nem értem, hogy aki ezt gondolja, és egyből ilyen dühösen reagál, miért teszi. Miért fáj ez a társadalom nagy részének ennyire.
2019. szept. 28. 00:01
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Egészséges ember nem lesz öngyilkos. Beteg embert meg nem lehet felelősségre vonni. Sem elítélni, hanem kezelni kell.
2019. szept. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a 3mas véleményét. Aki cigizek az is ugyanez a kategória, csak ők lasabban lesznek öngyilkosok. Ők nem gyávák? A másik meg 5ös: nagyon is hogy egészséges emberek is lesznek öngyilkosok, valami elkattan és annyi volt, legyen az kilátástalan helyzet mert pl elvesztette a munkahelyét vagy hirtelen meghalt valakije.

Egyebként a kérdésre válaszolva ezek az emberek egyszerűen csak nem empatikusak,mert ők maguk sem voltak még ilyen helyzetben ami erre kényszerítené őket VAGY nem labilisak lelkileg. De tényleg,engem meg az idegesít,hogy ez másokat dűhít. B meg legyél akkor a bőrében,cserélj helyet vele,érezd át amit ő érez.

2019. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Legnagyobb bátorság. Az gyáva aki utálja az életét és nem teszi meg.
2019. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában szerintem azért, mert lehet, hogy volt egy beteg hozzátartozójuk, aki még élni szeretett volna, de végül legyőzte a betegsége.


Ez egy fura gyászreakció, legalábbis szerény véleményem szerint. Attól, hogy én megszeretem az életem, és többé nem akarok öngyilkos lenni, az ő hozzátartozója még nem tér vissza a halálból.

2019. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság nem bátorság, vagy gyávaság kérdése, beszűkült tudatállapot eredménye. Csak ez még mindig nem jut el sokakhoz.
2019. szept. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én elsősorvan tényleg nem azt akartam boncolni, gyávaság e, vagy nem, hanem kíváncsi lettem volna, hogy akit nagyon feldühít, az miért érez így. A közeli hozzátartozó elvesztése, vagy az empátia hiánya tényleg lehet az ok, de nagyon érdekelne továbbra is, mi még. Személyes tapasztalatom volt, hogy egy nagyon rossz helyzetben lévő személy, aki gyűlölt élni, havasen ellenezte az öngyilkosságot és lenézte őket, és egy idő után kiderült, hogy tulajdonképpen irigy volt rájuk, amiért ő még "ehhez is gyenge volt", és "neki ez a kiút se jutott". Ezt nem akartam egyből leírni.
2019. szept. 29. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!