Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted miért lesz olyan...

Szerinted miért lesz olyan ember öngyilkos, aki hasznos a társadalomnak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Hírességekre,énekesekre stb. Szerintem neki minden megvan,egy csomó ember kedveli,szereti mégis öngyilkos lesz,holott semmi oka nincs rá.
2019. febr. 27. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden megvan, sokan nem találják a boldogságot, nem találnak célt az életének...
2019. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dehogynincs rá oka. Például a japánoknál is gyakori öngyilkos gondolatokat kiváltó ok az hogy az emberek extrém módon meg akarnak felelni a munkahelyi elvárásoknak, hogy megtarthassák az állást illetve hogy megkaphassák azt. Ebbe, hogy nem úgy élnek ahogy nekik tetszik, szétmennek lelkileg és az öngyilkosságig fajulhat.


A következő idézet ellenkezője váltja ki leginkább a depressziót és öngyilkos gondolatokat:


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


Az általad példának említett hírességek meg a siker érdekében pont nem azt csinálják amit akarnak.

2019. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
túl jó dolgukban már nem tudják hovátenni magukat...
2019. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A társadalom hasznosabb elemeinek tartják magukat, több megbecsülést érdemelnek SZERINTÜK - és nem kapják meg.
2019. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert nem látsz bele az életükbe,nem b8ztos, hogy megvan mindene. Az meg, hogy egy csomó ember kedvel rohadtul bem számít.


Én orvos vagyok, társadalmilag hasznos, 3z kétségtelen, a betegek is általában kedvelnek, mégis naponta jut eszembe öngyilkosság, mert nincs társam, soha nem is volt igazi párom, és iszonyatos a magány. Arról nem is beszélve, hogy a társadalom csak kihasznál, kifacsar, aztán eldob.

2019. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tehát a depresszió ott kezdődik, hogy azt kell csinálnod, amit mondanak, és nem azt, amit szeretnél? - Illetve nem tudod megcsinálni még azt se, amit várnak tőled?


Így gondolod kettes?

2019. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 16:31: Persze a depresszióhoz és öngyilkos gondolatokhoz nem elég például egyszeri olyan helyzet, amikor azt csinálod amit mondanak. Hanem sztárok vagy bizonyos foglalkozások esetén az egész magánéletük, de még a párkapcsolatuk is felborul, elvész a sok kötelezettségtől.

Egy másik ok amit írtak is a korábban hozzászólók, amikor az egyén nem érzi azt hogy a társadalom kellően megbecsüli, nem érzi azt hogy a munkájával arányos értékűt kapott valamilyen formákban.

2019. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kettesnek igaza van. Több oka is lehet: Például nekem a fszom tele lenne ha nem tudnék elmenni nyugodtan az utcán,mert mindenki oda jön ,nem hagy élni stb. Jim Carrey is megmondta: Nem a hirnévben és abban van a boldogság,hogy gazdag vagy . Billiomos is lett már öngyilkos.
2019. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2-es és 7-es vagyok.

Lehet még olyan kiváltó ok is, amit talán az egyik szépségkirálynő, Molnár Csilla élhetett át. Megnyerte a szépségversenyt, sztár lett, siker és csillogás vette körül, fent volt a csúcson. Majd utána visszatérve korábbi hétköznapi életébe, azt az életet lecsúszásnak érzékelte, hisz ott már nem villogtak a vakuk, stb. Hanem hétköznapi ember lett az utcákon és a mindennapokban. Ez olyan érzés lehetett mint amikor valaki hirtelen mindenét elveszíti és az utcára kerül. Persze Csilla esetében sajnos már nem tudjuk meg az igazat. De átélhette ő is azt hogy a sztárrá válásától kezdve már nem azt csinálhatta amit akart.


Voltak nekem is öngyilkos gondolataim, ezt a három tényezőt tartottam okának. És persze a következmények még erősíthetik is a rossz érzést. Például magányossá válhat az ember, ami tovább erősítheti az érzést. Egy önmagát erősítő folyamat tud ez lenni. Vagy a rossz hangulata miatt a munkájára is kihat valakinek, és az ottani kudarcok szintén tovább erősíthetik ezt a rossz érzést. Az ilyen önerősítő folyamat ezért szokott odáig fajulni hogy a végén az egyén már képtelen elviselmi a lelki fájdalmat.

Sőt még az is előfordul hogy az öngyilkos gondolatoktól szenvedő ember rossz érzéseit a többi ember még erősíti is. Például ha egy fiatal depressziós, akkor előfordulhat hogy a szülő vagy a tanár ráförmed hogy "lusta disznó" meg hasonlók. Hát ez sem a gyógyulása irányába fog vezetni hanem épp ellenkezőleg.

2019. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs hogy megint a 2-es vagyok.

Azért a kezdő oknak a 2. válaszban leírtakat tartom. A többi inkább csak következmény lehet. Ugyanis ha valaki szabad és azt csinálhatja amit akar, úgy élhet ahogy akar, az minden nehézséget könnyebben elvisel, sőt meg sem kottyanik neki.

2019. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!