Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől vannak ilyen dühkitöréseim?

Mitől vannak ilyen dühkitöréseim?

Figyelt kérdés

Rengeteg alkalommal tapasztaltam már, hogy képes vagyok bármin annyira kiborulni, hogy török, zúzok.. Először arra gondoltam, hogy felesleges le nem vezetett energia, de ez nem igaz mert miután hazajövök 1,5 óra intenzív edzésből akkor is képes vagyok ilyen viselkedést tanúsítani...


Leginkább nagyon apró dolgokon vesztem el az eszem, a leggyakoribb amikor egy telefonos játékban sorozatban elveszítek egy meccset vagy ha valami nagyon apró makettel foglalkozok és a 10.alkalommal is szétesik az egész... Na ilyenkor szoktam a hozzám legközelebb eső tárgyat megfogni és jól földhöz vágni aztán rátaposni utána felveszem és még el is kezdem feszíteni valamint ököllel ütögetni... (miattam ment tönkre a porszívó csöve is, mert elhajlítottam egyszer annyira kiakadtam).. A legveszélyesebb amikor a telefonom képernyőjét kezdem ököllel ütni.. Alapjáraton féltem nagyon, mert tudom, hogy szüleim pénzéből van akik sokat dolgoztak érte és én ezt tisztelem is, de egyszerűen mikor rámjön akkor muszáj megtennem...


A másik alkalom pedig amikor elfelejtek megcsinálni egy olyan munkát amit anyám rám bízott akkor olyankor mindig megkapom, hogy ennyire kért meg és ennyire se vagyok hajlandó, csak a szobámba pshedek egész nap, kis ny*morék vagyok, na ekkor elvonulok egy olyan helyre ahol tudom, hogy nem hall engem és elkezdem ütni a falat, közben elkezdek káromkodni, hogy "fgd már be a p*fádat te b*dös k*va, mert szjbab*szlak úgy, hogy megd*glesz"... De sose merem ezeket előtte felvállalni, igazából nem is szeretném, mert nem komolyan gondolom, hisz szeretem őket, de mégis kénysztetést érzek arra, hogy ezeket kimondjam...


Utána természetesen kicsit rosszul is leszek, elsötétül a kép és azt érzem, hogy mindjárt elájulok (nyilván gondolom azért mert felszökik a vérnyomásom)


És az az érdekes, hogy engemet mindenki egy nyugodt, laza természetű embernek tart, mert amikor minden megy a rendjén akkor meg azért ájulok el mindjárt mert a vérnyomásom leesik...

És a legtöbbször valóban nincs semmi bajom, emberekkel is kedves vagyok, könnyen barátkozom, de amikor az általam előírt problémák előjönnek akkor borul minden...



2019. dec. 13. 15:44
 1/5 A kérdező kommentje:
18/f
2019. dec. 13. 15:45
 2/5 anonim válasza:
100%
Lehet butasagot beszélek és ennyiből még nem lehet diagnosztizálni valakit, de én is ilyen tini voltam. Aztán közölték hogy a jó öreg borderline személyiség zavarom van.
2019. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na ennek majd reggel kicsit utána olvasok

Köszönöm szépen a válaszodat😄

Ezek szerint nem egyedi eset😅

2019. dec. 14. 00:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajna én is ilyen vagyok, és nálam is a border okozza.
2019. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hali, nekem is vannak ilyen dühkitöréseim akkor mikor úgy érzem hogy nem tisztelnek eléggé

nálam gyerekkorban kialakult önbizalomhiány miatt van, a legkisebb beszólás/vicctől elborul az agyam

2019. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!