Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontintól rémálmok?

Frontintól rémálmok?

Figyelt kérdés
Van egy alap betegségem Ún. Borderline személyiség zavarom. Amiből fakadt, hogy rá szoktam a rivotrilra. Arról a pszichiátrián le szoktattak, de most sikerült frontint be szereznem. Korábban nem szedtem, csak 2 éven át a rivotrilt. Viszont most ettől esténként rémálmaim vannak és a rémálmoktól annyira paranoiás lettem, hogy 23 évesen lámpával alszom, de néha a lámpától is félek. Tudom hogy a sok esti nyugtató okozza, de le állni nem tudok. A terapeutámat ott hagytam pár hete mikor vissza estem így tőle nem tudok tanácsot kérni.

2019. dec. 13. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a frontintól vannak rémálmaid. Valami alapproblémád van ami miatt nyugtatókat kezdtél el enni meg terápiára járni nem gondolod? Attól vannak rémálmaid. Frontintól majd akkor lesznek ha jön sz elvonási tünet. Be kénr szerezned egy körömreszelőt és szép lassan csökkenteni az adagot.
2019. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvass picit utána mi az a borderline... Mint ha az rémálmokról szólna és azért kell a terápia... Röhejes...
2019. dec. 13. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sok mindenhez értek, de a gyógyszerekhez nagyon. A frontin gyengébb, mint a Rivotril, és mivel már eleve függő voltál, kevés az adag. A rémálok ilyen esetben klasszikus elvonási tünetek. Ha hozzá vagy szokva a nyugtatókhoz, akkor tolerancia elvonás. Azaz hiába szeded, kevés, és olyan, mintha csökkentenéd. Ilyenkor lehet emelni, ami még súlyosabb függőséghez vezet. Vagy lassan csökkenteni, és idővel elmúlnak a rémálmok. De ilyen 3-6 hónapra kell számítani. A rémálmok után zavaros, össze-vissza álmok fognak jönni. Aztán semmilyen, és majd lassan normális, semleges, nyugodt álmok.
2019. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem be frontint, de hallucináltam tőle. Este azt képzeltem van valami lény a szobámba, rettegtem, stb.. telefonáltam a volt munkahelyemre is. Reggel azt hittem ezeket csak álmodtam, de azért megnéztem a híváslistát, és tényleg telefonáltam. Szerencsére nem vette fel senki mert este nincs bent senki. Soha többet nem veszek be frontint.

Rivotrilt, xanaxot szoktam szedni de azok nem okoztak eddig semmi problémát.

2019. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!