Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik gyógyszer segítene...

Melyik gyógyszer segítene ezen a problémán?

Figyelt kérdés
Nincs önbecsülésem. Semmi.. társaságban állandóan feszült vagyok. Elvékonyodik a hangom is. Úgy érzem tiszta szerencsétlenség vagyok, semmire nem vagyok jó, mindenben béna vagyok. Próbáltam leküzdeni, de sehogy nem tudom ezt már. Amint hazamegyek érzem, hogy a feszültség,szorongás ami bennem van az megszűnik, de ahogy kiteszem a lábam otthonról már szorongok, minden bajom van. Hasonló ember van itt aki ilyen és gyógyszert kapott rá? Mi az ami bevált?
2019. dec. 16. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen szorongáscsökkentő antidepresszánst fogsz erre kapni, ha elmész dokihoz, viszont az önmagában kevés lesz, terápiára muszáj lenne járnod ezekkel a problémákkal. Sőt, még az is lehet, hogy semmilyen pszichiátriai betegséged nincs, csak nincs körülötted egy elfogadó társaság, vagy akiket igazán szeretsz, vagy igazán szeretnek ők téged. Úgy meg nehéz oldottnak lenni, ha esetleg még introvertált is vagy, akkor pláne.
2019. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem idegi, hanem pszichés betegség! Bogyókkal (talán) csökkenthetők a tünetek, de gyógyulást leginkább a mélylélektani terápiától várhatsz.
2019. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz. Voltam, vagyok ilyen cipőben. A gyógyszer tényleg van az a helyzet, amikor segíthet, de mellette nagyon fontos a pszichoterápia, kineziológia és a pozitív megerősítés, önsegítő könyvek olvasása és megértő, támogató emberek.
2019. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

A gyógyszer semmi ilyen problémát nem gyógyít meg csak elnyomja! És tönkre teszi azidegeidet.


Terápia!

2019. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Topor G ***** válasza:

Szerintem se kell rögtön mindenre bogyókat szedni! Mi lesz, ha tényleg komolyra fordul, vagy a bogyók mellékhatásaként alakul ki valami komoly baj?

Amit leírtál, ismerős. Ilyen vagy, ezzel először is meg kell békélned, magaddal nem lehetsz konfliktusban! Ne várj el olyat magadtól, ami a természeted ellenére van, még ha a társadalom v. a divatok ezt várják el! Nézz utána: az egyik lélektani fő típusod az erősen introvertált személyiség.

Ha ezzel tisztában vagy, lépésenként el kell kezdeni edzeni magad. Mekkora az a társaság, amiben még nem érzed magad rosszul? Kik azok, akikkel szívesen találkozol? Mennyi időre? Mi az, amiben jó vagy, és másoknak tudsz segíteni?

Ne rögtön fellépésekre, nyilvános beszédekre gondolj! Nyilván nem akkora gond a sarki boltban kérni valamit, vagy egy telefonbeszélgetést lefolytatni. Ezeket kell erősíteni, továbbfejleszteni!

Fordulj hasonló helyzetben lévőkhöz, szakemberhez! Ők segítenek, de nyilván nem a gyógyszerezés a megoldás! (Esetleg része lehet egy komplex terápiának, amit egy szakember épít fel pontosan a te problémádra)

Fontos, hogy megértsd, nem benned van a "hiba"! Nem lehet mindenki egyforma, még ha a mai elvárás az extra nyitottság és kommunikáció! Nyilván lehet edzeni magad, ha ismered a gyengéidet és az erősségeidet! És fontos, hogy ez utóbbiakra koncentrálj!

2020. jan. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!