Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már beteges?

Ez már beteges?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok.Egyszerűen rettegek az elhizástól.Minden nap számolom a kalóriákat és kb 1300kaloriat eszek,de egyszerűen nem birok tovább fogyni 60kg-nál.Hogyan kéne tovább fogynom?53kg a cél.Nem merek zsiros,cukros kajákat enni mert félek hogy elhizok,ha hizlalot ettem napokig szomorú leszek.Szerintetek mit csináljak,hogy ne érezzek így?

2019. dec. 16. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
És mit sportolsz?
2019. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz!
2019. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Általában egy héten 5ször edzek,kardiót szoktam vagy HIIT edzést.
2019. dec. 16. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Látszik mennyire pszichopata világban élünk. Ha valakinek valami baja van egyből elküldik pszichológushoz. Beteg pszichopata világ!
2019. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán még nem beteges, de, anorexiától nem félsz? Az jó, ha tudatosan figyelsz az egészséges étkezésre, de nem szabad túlzásba vinni. Rettegni se kéne. Engedd el, nem olyan fontos 53 kilónak lenni. És ha ez nem megy, sztem is pszichológus kéne. Az nem állapot, hogy félsz enni.
2019. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg szakember kellene. Igen is, elég nagy probléma, ha egy fiatal, fejlődő szervezet nem mer enni, mert retteg a plusz kilóktól.


Kérdező, mennyi a magasságod?

Szerintem 1300 kalória pont, hogy kevés, főleg ennyi sport mellé. Ha a szervezeted megtanulja, hogy éhezik, akkor raktározni fog.

2020. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor fogy az ember hogyha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz. Például szervezetedre mondjuk 1500 kalóriára van szükség 1 nap. Ha mondjuk beviszel napi 1000 kalóriát akkor már 500 kalóriával kevesebb van ehhez ha még sportolsz és elégetsz napi 500 kalóriát mondjuk az így már 1000 kalória. Egy 1kg zsír fogyáshoz kb. 7000 kalória elégetése szükséges. Tehát így jön ki a heti 1kg. Hogyha fogyni akarsz csináld ezt de szerintem 16 évesen jól vagy így ilyen testsúllyal.
2020. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!