Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok és vegetáriánusok...

Vegánok és vegetáriánusok beteges kinézete csak nekem tűnik fel?

Figyelt kérdés
2019. nov. 23. 21:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem néznek ki betegesen? Te mit értesz ezalatt?
2019. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Vagy nagyon soványak, kifejezetten leépültek, sápatagok, vagy brutálisan elhízottak (ez az a kategória, aki tejet meg tojást meg zsírokat fogyaszt). Ezzel szemben állandóan az egészségről, helyes táplálkozásról, vagy rezgésekről pofáznak. Idegesítőek, és nagyon veszélyesek is, mert sokszor kismamákat meg szoptató anyákat vagy nagyon beteg embereket, adott esetben fejlődő szervezetű tiniket szopatnak be a hülyeségeikkel és a moralizálásukkal. Sokszor ezek nagyon zavaros, áltudományos alapokon állnak, vagy egyszerű zagyválások a klímaváltozásról stb.
2019. nov. 23. 21:24
 3/47 A kérdező kommentje:
Vézna, csapott vállú faszi meg guvadt szemű felesége, fejletlen gyerekekkel. Vagy 120 kg-s csaj, aki édességen él, de húst nem eszik, persze kiló smink, hogy egészségesnek tűnjön.
2019. nov. 23. 21:26
 4/47 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Mivel vannak nemzetközi spotolók is, akik vegák.

2019. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nyilván csak neked a buta általánosításaid miatt.
2019. nov. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
56%

"csak nekem" kezdetű kérdés eleve két betegségre mutatnak ra: magabizalom hiány és társadalmi elvárás miatt kialakukt vissza igazolási kényszer. Erre megfejeli egy közönyös általánosítással. Kezeltesse magát!


Lehet, aki testileg nem tökéletes pont azért lett Vega, mert táplálkozási gondok okozták a testi tünetei és a vega életmód a gyógyír. De ezt csak akkor tudod meg, ha nem előítélettel, hanem érdeklődéssel és empátiával vagy képes figyelni a másikra. Amihez még fejlődni kéne.

2019. nov. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
69%
Szomorú, ha szombat este ez számodra a legjobb szórakozás. Szerintem keress barátokat!
2019. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
73%

Közel 17 éve óvó-lakto vegetáriánus vagyok, és az utolsó, amit bárki mondana rólam, hogy beteges, egészségtelen kinézetű és fejletlen vagyok, pedig tudd, amikor elkezdtem, csak 4 éves voltam.

Koránérő típus voltam, 10 évesen már megjött, egészséges, nőies alkatom van, az arcom mindig piros. Ja, - és tökéletes vérképpel rendelkezem.

Az, hogy nem fogyasztok húst, nekem soha nem járt semmilyen lemondással, ugyanis így születtem, UNDORODOM tőle, valahányszor megérzem a szagát, minden előzmény nélkül hánynom kell. Nem tekintek a húsra ételként, és nem azért, mert elvakult környezetvédő náci vagyok, hanem mert soha nem kívántam. Szóval én így vagyok bekódolva, a szervezetem így működik kifogástalanul. Messze nem az a típus vagyok, aki bőg, hogy egy szülinapi bulin nem ehet a milánói makaróniból. 😂

Ezt a szituációt azoknál tudom elképzelni, akik a húst igénylő anyagcseréjük ellenére önkényesen a vegetáriánus/vegán életmódra kárhoztatják magukat. Eleve rengeteg lemondással jár nekik, néha-néha megkívánja a szervezetük állati eredetű dolgokat, de nem tehetik.

Barátnőm volt nyersvegán. Banánfagyikon élt, kegyetlenül cukros egzotikus gyümölcsökön, olyan zöldségeken, amiket meg sem főzött. Kb. 2 évig bírta, utána kártyavárként omlott össze az egészsége. Muszáj volt elkezdenie húst enni, továbbá a mai napig egy nagy adag gyógyszeren is él mindemellett.

A lényeg, hogy sokfélék vagyunk. Más az anyagcserém, mások a fizikai adottságaink, a különféle szerveinek teherbírása. Az az étrend, amin az ember élete végéig elél, a másikat beteggé teheti.

Ez pont ugyanaz, mint amikor valaki tömi magába a töménytelen cukrot és szénhidrátot, mégis cingár marad, míg más ennek a mennyiségnek a negyedétől is túlsúlyossá, cukorbeteggé válhat.

2019. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
28%

De az a legundorítóbb, amikor valaki a ragadozó állatait (!), kutyáját, macskáját is vegán étrendre kárhoztatja.

A tehenet megfejni bűn, de az az állatkínzás, amit ők művelnek, megbocsátható?

Ha ennyire elvakult, tartson helyette inkább nyulat, tengerimalacot, görög teknőst, vagy bármilyen más tisztán növényi étrendű állatot, de tudom, az Instán menőbb költségesebb kiskedvencekkel villogni.

2019. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 Meton ***** válasza:
0%

Én beteg leszek, ha túl sok zöldséget eszek. A gyümölcs még elmegy. Ez attól is függ, ki milyen étrendhez szokott. Farkasok közt is van olyan, ami szinte csak gyümölcsöket eszik. Ha néha elkap egy mókust, az az ünnepi ebéd. A grizzly medvék is gyökereket esznek meg gyümölcsöket leginkább.

Amit viszont nem értek, hogy bizonyos vitaminok csak húsban vannak. Konkrétan a D vitaminra gondolok. A zsírból sem mindegy, hogy állati, vagy növényi eredetű.

A testalkaton nem látszik, ha valaki vegán. Én persze lefogynék, mert nagyon beteg lennék a vegán étrendtől, de aki ezt szokta meg, annak semmi baja nem lesz tőle.

2019. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!