Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon hány embert tömnek tele...

Vajon hány embert tömnek tele úgy antidepresszánsokkal, hogy igazából pszichoterápiára lenne szükségük?

Figyelt kérdés
Ráírják a papírra, hogy depressziósok, de közben a depresszió tüneteit az élethelyzeti nehézségek is ugyanúgy kiválthatják. Mégis a pszichoterápia helyett tömik őket antidepresszánsokkal, amik ugyan tünetileg lehet, hogy segítenek, de a problémát nem oldják meg, ami pedig a "gyógyulást" hozhatná el.
2019. dec. 22. 15:09
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Mindenki szerintem,először mindenkinek gyógyszert adnak.
2019. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Utolsó pont neked EÜsként nem kellene baromságokat terjeszteni.
2019. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
És vajon hány ember várja a pszichiátertől az élethelyzeti nehézségeiből adódó depressziós tünetek gyógyítását, kezelését?
2019. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem erről még nem készült statisztika. Főleg nem előtte-utána kérdésekkel.

Úgyhogy itt minden csak találgatás lennne.

2019. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tb alapon nagyon sokszor csak gyógyszert adnak, mert nincs idő a terápiára. Aki el tud menni magánrendelésre és jó orvost választ az megúszhatja a gyógyszert. Én így jártam és sokat segített.
2019. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
31%
A szakmán belül is mondogatják, hogy probléma itthon a terápia alultámogatottsága, mert jobb is lenne, meg nem is kerülne többe a gyógyszerezésnél. Tehát a válasz az, hogy még a pszichiáterek (vagy legalábbis egy részük) szerint is sok embert.
2019. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem az alultámogatottság a probléma, kivéve persze, ha ez alatt forráshiányt értesz, hanem az elégtelen számú szakember. Orvoshiány van, a pszichiátria pedig azon belül is kiemelt hiányszakma. A pszichológus képzés pedig addig amíg a BTK-n a bölcsészek között képzik őket, nem pedig az orvosin nem több egy viccnél.
2019. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenki alkalmas pszichoterápiára.
2019. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
#2:nem baromság és nem terjesztem,csupán az én véleményem,én így tapasztaltam.
2019. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Csak a saját véleményemet tudom leírni (semmi statisztikai, ilyesmi háttérre nem tudok alapozni):


A saját környezetemben tudok konkrétan 4 emberről, aki odáig jutott, hogy a lelki problémái fizikai tüneteket idéztek elő (pánikrohamok, sírógörcsök, depresszív elvonulások) - ami szerintem már elég súlyos. Ezek az emberek akár környezeti biztatásra, akár saját maguktól elmentek tb alapon a pszichiátriára, ahol kb 3 percet töltöttek az orvosnál, aki random felírt valami bogyót nekik. Ismerem ezeket az embereket, tudom, milyen traumák, feldolgozatlan élmények vezettek a problémákhoz és a saját, laikus véleményem alapján egyiküknek sem gyógyszer kellett volna, hanem terápia. Sajnos mindannyiuk állapota azóta rosszabb lett, egyikük olyan súlyos állapotban került azóta, hogy elmondani sem tudom, borzalmas, pedig évekkel ezelőtt lehet egy pár hónapos/éves terápia mindent megoldott volna.


Én még olyat soha nem láttam, hogy tb-s orvos azt mondta volna egy betegnek, hogy menjen akár támogatott, akár magán úton terápiára és ez borzalmas.

2020. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!