Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, pánik, vagy...

Depresszió, pánik, vagy scippa dózis emelés miatt lehetnek fura gondolataim, érzéseim?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok,lassan 3 hónapja szültem a 3. gyermekem. Közel 10 éve vagyok pánikbeteg. Az első gyermek születése után 1 évig tünetmentes voltam. Azóta hullámzó az állapotomallapotom. Általában kielégítő, de késő ősztől, mikor már korán sötétedik,mindig nehéz. Ez az év különösen. Tavasszal elvesztettem apukámat,szerintem nem tudtam még feldolgozni. Jelenleg 10 mg-ról 15-re emeltem a scippa dózisát, mellé napi 1x 0.5 mg Rivotrilt szedek. Pánikrohamaim már nem nagyon vannak,ha van is ,jól kezelem. Viszont ami aggaszt,fura gondolataim,fura érzésem van egész nap. A korai sötétedés beálltával kezdődött, furán láttam. Idővel már derealizációs érzésem volt. Aztán elkezdtem szedni a scippat, ez javult.5 mg-al kezdtem par hétig,aztán 10 kb 1 hétig, és most 2. napja 15 mg. Mélyen depressziósnak érzem magam, már nem deralizálok,de minden olyan fura. Egész nap. Ijesztő gondolatok,halálra is gondolok. Tudom,hogy sosem követnék el öngyilkosságot, hogy a gyermekeimnek ilyen fájdalmat nem okoznék. Attól is félek, hogy esetleg bántom őket ,pedig tudom,hogy nem fogom. Lustanak, semmirevalónak érzem magam. Szorongok,és agorafobia is gyötör. Bár azt nap mint nap legyőzöm, nem foglalkozom vele. Egyszerűen félek.. hogy megőrülök,skizofrén leszek,vagy bármi. Mindentől félek. Tudom,hogy normális vagyok,és semmi egészségügyi bajom,mindennel tisztában vagyok,mégis attól félek, talán ez a legnagyobb félelem,hogy nem tiszta a tudatom. Mire leírtam ezt persze realizálódott,hogy eza depresszió miatt van,de talán túl gyorsan emeltem a scippát? Az erősíti fel? Ha igen mennyi idő kell neki a jótékony hatáshoz? Mert így szenvedés minden nap. Pszichiáterhez nem jutok el, a babával nem tudok menni. Senkit nem ismerek itt szinte ,nyáron költöztünk ebbe a faluba,semmi mozgásterem,mert messzire itt nem merek elindulni egyedül a 3 gyerekkel. Nem tudom mit tegyek. Elnézést, ha zavarós lett,de ma egész nap tart ez az állapot. Kellemes Ünnepeket.
2019. dec. 22. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Te magadat gyógyszerezed?! Hogy jut ilyen eszedbe!? Ki írja fel? Haladéktalanul menj orvoshoz, az eleve meglévő betegséged mellett ez még gyermekágyi depresszió is! Minek költöztetek az isten háta mögé? De tessék ismerkedni, egy faluban emberek vannak, nyilván vannak nyugdíjas nénik is, akikre rá lehet bízni a gyerekeket, amíg orvosnál vagy! Ne kifogást keress! Kérj segítséget attól, akitől tudsz. Hol élnek a szüleid? Ez így nem maradhat, a gyerek érdekében sem!
2019. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Háziorvos írta fel, terhesség előtt is ezeket szedtem. A terhesség alatt sertralint, de szerintem nem attól ,hanem a megváltozott hormonoktól voltam jobban. Városból költöztünk ide,mert anyagilag kedvezőbb. Teljesen egyetertek azzal amit mondasz. Muszáj lesz pszichiáterhez mennem. Megpróbálok ismerkedni is,de ez a falusi dolog annyira nem az én világom, nem tudom megszokom e valaha.
2019. dec. 22. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ékezet nelkul fogok irni. Ugyh bocsi.A haziorvosok tenyleg mindent irkalhatnak ossze-vissza,ugy h kb nem is tudnak egy csomo mindent a gyogyszerek hatas mechanizmusarol.... tenyleg kellene keresni egy jo pszichiatert. Esetleg az Országosba is besetalhatnal ami azt hiszem most a Nyirő Gyula Kórhaz Pesten.

Illetve nemtudom,h ismered a bura.hu oldalt. Talan ott lehet tobb segitsegre lelsz a bajaiddal. Majd nezz ra szerintem. Illetve nemtudom....lehet kellene egy kis B vitamint is szedned. Nem oldja meg a problemat de h a szorongast biztosan csokkenteni fogja....illetve még melle,probald legyszi az orvosi citromfu teat. Jah es a B vitaminrol annyi,h patikaba is kaphatsz,sot szerintem ott a legjobb a Bioextra B vitamin Complex 100 fbos kerül 1000 Ftba. Es kb ugyanannyi hatoanyag van benne mintha a Dm-be vennel 2500ert.

A bura.hu-n elvileg van olyan h pszichologus is valaszol kerdesekre. De semmikepp nem helyetesiti az élő terapias beszelgetest. Jah igen. A kegjobb lenne olyan pszichiater aki terapiat is tart. Sajnos a gyogyszerek nem fognak segiteni. A tuneteket talan csokkenti. De a terapia minden paciensnel kb elengedhetetlennek kellene lennie....

2019. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És neked is Kellemes Ünnepeket. :) es nyugi. Minden oke lesz. :) ne gondolj magadrol rosszakat. Ezt csak a szorongas es a felelem teszi veled,hamis rosaz gondolatok,rossz berogzult szorongas korok....szoval kellene terapia+vki aki beallit a gyogyszerekre.
2019. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást és kedves szavakat. Jártam pszichoterápiára,de az csak a pánik roham esetére készített fel. Relaxáció esetleg segíthet a depresszión is?
2019. dec. 22. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A depresszióra nem relaxáció kell, az a pánikbetegségre való. Depresszióra pszichoterápia, a körülmények optimalizálása, és orvosi javaslatra gyógyszer. Ha hosszú távon nem bírod a falut, akkor vissza kell költözni városba, nem áldozhatod fel magad. A döntés közös, nem csak a férjedé.
2019. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Csak én mindig az a típus voltam,aki feláldozza magát. Változtatnom kell ezen,és még sok dolgon,tudom jól hogy hosszú út áll előttem. Az első lépés a szakorvos lesz mindenképp, aztán a pszichoterápiával talán a jellemem,És az önértékelésem is nőni fog. Bízom benne.
2019. dec. 22. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát hajrá! Irány akkor a pszichiáter és a pszichológus!
2019. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!