Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozta tüneteket,...

Szorongás okozta tüneteket, hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Kevés az önbizalmam, sokat szorongok. Enyhe szociális fóbiám van.


Szorongás miatt rám jön néha nehéz légzés, szorongató érzés, tenyér izzadás, rossz közérzet...

Mit lehet tenni ezen tünetek ellen?

Csak akkor múlik el, ha megváltozik a gondolkodás módom? Esetleg gyógyszer?

Pszichológushoz jártam, de nem sokat ért.



2019. dec. 23. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Fogadok csak azért írtad oda a pszichológust a végére, hogy ne csak olyan válaszokat kapj hogy menj el szakemberhez.

Sehogy. Vagy mondjuk nyugtatóval, de az nem megoldás, az alap problémát kell kezelni.

2019. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
A fizikai tünetek enyhítésére jó a szorongáscsökkentő. De a pszichoterápia muszáj ebben az esetben. Keress neked megfelelő szakembert.
2019. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván nem azt akarja hallani, hogy menj pszichológushoz mivel már túl van rajta. En is túl vagyok 10db-on. A nyugtatón is meg kb mindenen ami az embernek ilyenkor eszebe jut. Vitamintól kezdve a sporton át a meditációig. Semmire nem jutottam. Lehet ez van és nekünk ezt dobta a gép. Nyilvan ha van hasznalható megoldás az jól jönne.
2019. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy 11. szakembert, de gyanítom veled van a baj.
2019. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Nekem se használt semmilyen szakember sem.

A bogyók szintén nem. Csak álmos voltam tőle, meg mindenféle mellékhatások jelentkeztek.


Nálam ez jelenleg úgy működik, hogy egy megszokott közegben, ahol feltétel nélküli elfogadást érzek legalább 90%-ban, ott elvagyok, még beszélgetni is merek.


De ha például jön egy ismeretlen, vagy valakivel kénytelen vagyok kommunikálni, akkor jön a belső remegés, izzadás. úgy érzem mintha lázas lennék és abszolút nem tudok laza, önmagam lenne.

Telefonálni is ki szoktam menni, ha munkában kell valakivel.


rossz élet ... annak könnyű róla beszélni, aki sosem volt benne ilyenben és nem tudja, hogy ez mennyire rossz.

Hogy alaptalanul szorongsz, rettegsz mindennapi dolgoktól...

2020. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 yaurin válasza:
100%
Nem sértésből, de a négyestől kérdezném, hogy tudod te milyen nehéz ez? Ha azért írod, mert te is ebben szenvedtél, de sikerült kiheverned akkor gratulálok hozzá, hogy sikerült. De ha úgy írod, hogy te ezt nem élted át akkor kicsit túl könnyen beszélsz. Persze nem ismerlek, nem tudom min mentél keresztül, így csak a kommentedről levont köbetkeztetéseimet tudom leírni. Ha 10 pszichológus nem segített, akkor se biztos, hogy vele van a baj. Nme tudom,milyenek voltak a pszichológusok, de szerintem egyszerűen neki egy pszichológus nem tud segíteni, felesleges tovább pénzt kidobni rá. Pszichológus csak ad egy löketet neked, de ezt az egész "harcot" Magadnak kell megvívnod és elhatározni, hogy te igenis teszel érte valamit. Én néhány éve kezdtem el szenvedeni szocfóbiában. Nem olyan egyszerú úgy élni, hogy gyakorlatilag félsz az emberektől. Mindig mikor kimész az utcára találkozol emberekkel. Gondolj bele milyen érzés félni egy tök idegen ember véleményétől, akit akkor látsz először és utoljára. Nekem például egy boltban való köszönés is nehéz mert félek, hogy mit gondolnak rólam. Ha beszélek, elvékonyodik a hangom, elvörösödök stb... Én is járok pszichológushoz, de ő nem fogja helyettem leküzdeni ezt az egészet. Nem egyszerű lépés elhatározni magad és tenni is érte egyszerre. Én szép lassan próbálok haladni abban bízva, hogy sikerülni fog kikecmeregnem ebből az egészből. Nekem egy hatalmas, tényleg hatalmas segítséget nyújtott mikor egy játékban megismertem néhány embert, akikkel elkezdtem beszélgetni. Azóta feltűnően előre haladtam néhány lépést. Most is van, mikor nem beszélek csak csendben hallgatom ahogy egymással beszélgetnek, de igyekszem bekapcsolódni néha én is. Tehát nekem ez rengeteget segített, viszont ne kezdjen el senki sem össze vissza beszélgetni akárkivel csak miután kicsit megismerted, hiszen mégis csak az interneten vagyunk nem tudjuk ki áll igazából mögötte. Elég ha csak TS-en, Dc-n vagy esetleg skypeon beszéltek. Ha valaki hasonló helyzetben van, nyugodtan ràmírhat privátban.
2020. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia kérdező,talaltál vmi megoldást?
2020. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg a tobbi kommentelonek? Nekem is szoc.fobia generalizalt szorongasom van
2020. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudsz magadon segíteni. Nekem sikerült legyűrnöm az évek alatt.

Nagyon mélyes beleástam magam a pszichológiába, a szorongás biológia és pszichológiai hátterébe, néztem tananyagokat amiket a pszichológusok tanítanak a szorongás gyógyításáról, összegyűjtöttem és kipróbáltam nagyon sok féle módszert, gyakoroltam, gyakoroltam, és gyakoroltam.


Nos, a félelmeket két irányból lehet csökkenteni: az egyik a félelem okainak, jelentésének, eredetének megértése és tudatosítása. Feltételezem, hogy ezek a múltbeli élményeidben és az ezzel kapcsolatos negatív beállítódásaidban gyökereznek. Ezt a tudásodat elő lehet szedni minden olyan helyzetben, amikor a félelmek előjönnek és bármiben akadályoznak. Ezek segítségével mindig tudatosan mérlegelni kell, hogy van-e oka jelenben félelemre, vagy ezek csak a múltból jönnek. Ha úgy találod, hogy van oka, azt kell tisztáznod, hogy mi lehet a legrosszabb, ami történhet, és azt, hogy mi az előnye és mi a hátránya annak, ha inkább visszalépsz a félelmet keltő szituációból. Ez a belső illetve gondolati irány.

A másik a külső, viselkedés felől indító megküzdés.

Ez egyszerűen annyit jelent, hogy szembe mész a félelmeiddel. Ahelyett, hogy pl elkerülnéd az emberi kapcsolatokat, mondjuk egy listát készíteszcarra vonatkozóan, hogy milyen kapcsolati helyzetekben gyakorolhatnád ezt. Lehet egy szorongás-sorrendet is kialakítani, a lista elejáre venni a kevéssé nehéznek érzett helyzteket és a végére a legnehezebbeket. Ezek alapján készíthetsz heti és napi terveket, fő, hogy pár héten keresztül minden napra jusson egy "megpróbáltatás". Amikor már a könnyebb helyzetekben enyhülni kezd a szorongásod, lépj tovább a nehezebbre.


Biztosan hallottál már a kognitív terápiáról, érdemes utána nézni és alkalmazni. Ez annyit jelent, hogy átírod a gondolataidat. Írok egy könnyű, érthető példát: szétvet az ideg, mert már elindultál a munkahelyedre, de eszedbe jut, hogy talán nem zártad be az ajtót.

Felugró, nyugtalanító gondolatok: most biztos betörnek, mire hazaérsz eltűnik az összes pénzed stb

Amire át kell írni: Még sosem hagytad nyitva, valószínűleg most is bezártad. Ez egy rutin mozdulat, természetes, hogy nem emlékszel rá.


Ami nekem nagyon bevált, amikor félek mert másokkal kell beszélgetni:

Beszélgetés közben nézz a szemükbe, és magadban kívánj nekik valami alkalamohoz illő kedves dolgot. Például amikor az orvossal beszélgetsz, megdícsérheted magadban hogy milyen erős, okos hogy idáig eljutott és orvos lett belőle.

Ha a behajtóval beszélgetsz, kívánhatsz neki boldog, szerető családot, ha már a munkája nem a legpozitívabb.. Érted. Én mindenkinek szép napot (őszintén, nem úgy mint köszönéskor) szoktam kívánni, illetve sok sikert bármihez.


Szánj rá időt, ülj le magaddal beszélgetni, kérdezz rá az összes félelmedre, mit miért érzel. Készíts gondolat térképet, hidd el, egy idő után megfogod érteni a félelmeidet, és így megtalálhatod könnyen a megoldást a szorongás ellen.

2020. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mond anak aki soron gat h ne.
2020. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!