Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A generalizált szorongás...

A generalizált szorongás produkálhat a depresszióhoz hasonló tüneteket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a szorongásos tünetek mellett a fáradékonyságra, az érzelmi világ beszűkülésére, és arra, hogy sokszor nem érdekel igazán semmi. Több pszichológus is azt mondta, hogy nem vagyok depressziós, csak a környezeti hatások miatt vannak depresszióhoz hasonló tüneteim. Valamiért mégis meg akarom magyarázni állandóan, hogy márpedig ez depresszió.


21/F


2019. nov. 24. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán jár a kettő egymás nélkül. Gondolj bele, az érzelmi megterhelés miatt, amit nap mint nap érzel, a lelked, elméd teljesen kimerül, ez a fokozatos érzelmi készenlét, pedig rányomja a bélyegét a hangulatod más területeire is.

A fáradékonyság adott, amint mondtam, a rendszeres szorongásos készenlét miatt. Az érzelmi világ pedig elképzelésem szerint nehezen tud nem beszűkülni, amikor az érzelmeid 95%-át (most csak mondtam egy számot) a szorongás alkotja. Ehhez pedig automatikusan csatolódik az érdeklődések elveszítése.

Szerintem keress egy olyan pszichológust, aki komolyan veszi azokat, amiket mondasz, mert a leírtjaid alapján én érvénytelenítést érzek.

Nem egyszerű olykor olyan pszichológust találni, akivel kialakul egy egészséges páciens-terapeuta viszony, ami a páciens komolyan vételén és validálásán (érvényesítésén) alapszik.

Eddig én nem is találkoztam olyan orvossal (pedig voltam jónéhánynál), aki ne tette volna bele a diagnózisok közé a 'Kevert szorongásos-depressziós zavar'-t. Szerintem ez helytállóbb. Továbbá persze, ha nem tudsz szabadulni a szorongástól, előbb-utóbb szerintem annál is kialakulhat egy depresszióra erősen emlékeztető állapot, aki eredetileg 'csak' szorongással küzdött.

2019. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam pont ez volt, 1-es. Szorongás egyelőre magában majd depresszió, így is került a leletemre, hogy kevert szorongásos depressziós zavar.
2019. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ki a fene ne lenne depressziós ettől a szartól? olyan szinten megfoszt az élet örömeitől, elveszi tőled a lehetőségeket, hátráltat mindenben.. nyilván depressziós leszel. miért érdekelne bármi is? engem se érdekel. nem látom értelmét így semminek, pedig én egy nagyon céltudatos, maximalista ember voltam, de ez teljesen kifordított önmagamból. teljesen normális, hogy depresszió alakult ki nálad, sztem csoda, ha nem történik meg.
2019. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok nektek segitett valami ?
2020. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is depresszios szorongasos zavarom van
2020. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!