Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori traumák okozhatnak...

Gyermekkori traumák okozhatnak ilyen tüneteket? Hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Szeretek más világban lenni,valahogyan kialakítottam magamnak egy saját világot,amiben elvagyok,ilyen pl. Sorozatok,ezenbelül Odaát,The Walking Dead. Benne azonosultam egy-egy szereplővel. Rendesen elhiszem,hogy az a karakter vagyok,az a nevem. És nem szeretnék a valóságban lenni. Mert az elől menekülni kell. Amikor sorozatot nézem,akkor elhiszem,hogy abban a világban vagyok. Folynak az események,és olyan mintha a valóságban történnének. mert nekem az a valóság. A sorozatvilág.
2019. jan. 18. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2019. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhatnak, leküzdeni akaraterővel lehet, ha nem megy, akkor pszichoterápia.
2019. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azok a tünetek, amikről írsz nagyon nagy hasonlóságot mutatnak a Maladaptív Nappali Álmodozás nevű betegség tüneteivel. Magyar tanulmány még csak nagyon kevés számban van róla, külföldön sokkal többet foglalkoznak a jelenséggel (Maladaptive Daydreaming). Viszont a terapeuták általában már hallottak róla, én magam is szenvedek tőle, bár én teljesen más módon. Volt lehetőségem egy előadáson részt venni Debrecenben, ahol elhangzott, hogy a zavart kutató magyar szakemberek szeretnék, ha minél hamarabb bekerülne majd itthon is a diagnosztikai rendszerbe, és elérhető lenne hozzá kezelés is. Magyarországon sajnos még nincs rá kezelési mód, de más terápiák technikájával is egész jó tanácsokat tudnak adni abban, hogy hogyan kezeld.
2019. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fura, én ugyanezt csináltam gyerekkoromban, de sose fogalmaztam ezt így meg magamban, nem is tartottam furának. Ugyanígy az általam nézett sorozatokból vettem a személyt. De később inkább kitaláltam egy egész világot, családot, ahol nyilván én voltam az egyik csaladtag.

Szépen lassan kinőttem. Ahogy lett egy kis társadalmi életem, párom, munkám, úgy ez az egész elhanyagolódott. De megvannak még papíron például a szereplők ,,születési adatai", merthogy egész családfát csináltam 100 évre visszamenőleg:)

2019. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!