Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl azon, hogy...

Hogyan lépjek túl azon, hogy kiskoromban anyám paranoiája befolyásolt?

Figyelt kérdés

Sajnos borderline személyiségzavara van, és amikor kicsi voltam, akkor a paranoid tünetei előjöttek. Havonta változtatta az étrendemet, mert egyik hónapban a sajt volt káros, másikban a tojás. Konkrétan megvonta tőlem a tejtermékeket, mindig ilyen bio darált porokból főzött, olyan nem volt hogy krumpli, csakis pohánka vagy valami más. Betiltotta a tejet is, az édessegeket, de még kicsi mértékben sem ehettem. Sok mindenben paranoiás volt még, de én nem kaptam meg a megfelelő tápanyagot. És azt beszélte belém, hogy az átlagos ételek, amit az enberek 90% ebédel, az káros. Pl olyan nem volt húsleves.

Mindentől félt, megszállottan figyelte mi gmo mi nem, mi bio mi nem.

És azt vettem észre, hogy bár én normális ételeket eszek, mint amilyet mindenki más, van bennem egy szorongás, hogy rosszat okozok magamnak ezzel. Pedig én tudom, hogy nem reális. De mégis elfog olyan kényszeresség.

Szerintetek hogyan lépjek ezen túl és ne feljek jóízuen enni?


2019. dec. 27. 00:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz "egészsèges recepteket" (google) és azokat főzd, talán ha specifikusan így keresel az adott receptre akkor az agyad egy idő után az egészsèget és az adott ételt összekapcsolhatja mert látod leírva a fogalmakat.

Írd le SZERINTED mi egészséges és mi nem az. Tanítsd magad az egészséges tàplálkozàsról és akkor a saját véleményedet jobban fogod èrtèkelni mint anyádét met tanultál róla.

Beszélj erről egy pszichológussal.

2019. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!