Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan várható el az, hogy...

Hogyan várható el az, hogy szeressem magam, ha kiskoromban értelmi fogyatékosként diagnosztizáltak az orvosok?

Figyelt kérdés

Asperger-szindrómára és autizmusra gondolok. Még ha ma már nem is látszik rajtam, mert azóta egy életvezeési könyvből megtanultam hogyan kell viselkedni, ez kiskoromban rámnyomta a bélyegét. Genetikai selejtnek érzem magam emiatt elért eredményeim ellenére is, valamint magamra veszem az olyan kommenteket, hogy "az autistákat és fogyatékosokat ki kell írtani".


24/F


2016. jún. 7. 08:23
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Semmi tennivalód nincsen, csak ne hazudj magadnak, értem ez alatt azt, hogy Te máris egy teljes értékű és igenis értékes ember vagy!

Ha alaki ennyit tud tenni önmagáért, az már régen túl van azon, hogy szeresse önmagát!

Találkozni fogsz egy megértő társsal, csak told el magadtól a az ilyen negatív gondolatokat mint: "az autistákat és fogyatékosokat ki kell írtani".

Aki ilyet mond, az egy zigóta, és nem érdemel még választ sem, csak egy jól irányzott nyaklevest!

Higgy magadban és fel a fejjel, találd meg a boldogságodat mihamarabb, ezt kívánom Én!

2016. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

már bocsika én kikérem magamnak hogy értelmi fogyatékos vagyok, 125-ös az IQ-m és a tesómnak pedig 150 fölött van!

ha így tekintesz magadra állj be a neurotipikusok közé segget nyalni!

2016. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Asperger-szindróma diagnosztikai kritériuma az átlagon felüli IQ, szóval kizárt, hogy egyszerre diagnosztizáltak volna értelmi fogyatékosnak és Aspergeresnek. A kettő kizárja egymást.

Akik pedig az autistákat "kiirtanák", azoknak fogalmuk sincs arról, hogy lényegében a világ összes újítását, találmányát autistáknak köszönheti, különös tekintettel az informatikai fejlesztésekre. Szóval ha mindezt mondjuk neten képes leírni, akkor felhívnám a figyelmét, hogy erre lehetősége sem lenne, ha nem lennének a világon autik. (A Szilícium-Völgy tele van autistákkal, ahogy a legtöbb K+F cég is.)

2016. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Helyesebben és értelmesebben írsz, mint az oldal látogatóinak 75%-a. Szerintem nincs miért szégyenkezned.


Az ilyen kommenteket meg nem kell magadra venned. Vannak retardált hülye emberek, de még ők sem mernék a szemedbe mondani.

2016. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit èn olvastam erről a szindrómáról, annyiban különböznek, hogy nincsenek èrzèseik. Nem èrzèsből èlnek. Aztán ez lehet h hülyesèg. Videót is nèztem van egy seácnak valami youtube blogja. Ő közölte h ilyen. Egyálltalán semmit nem láttam rajta ami miatt fogyatèkos lenne. Annyi különbsèget èreztem, hogy valahogy olyan hidegnek tűnt. Olyan elemzően fogta fel az èletet, de ettől nem volt fogyatèkos. El kell fogadnod azt hogy más vagy. Nem kevesebb. Hanem más. De sokszor elgondolkozok a normális emberek èletèn èn nem biztos hogy olyan akarok lenni. Szóval ne aggódj. Nekem szimpi volt a srác mert nem úgy kezelte az állapotát a videóban hogy jaj szegèny èn, hanem mintegy tènyt közölt hogy ez van ez ilyen. Kèsz. Pró ál alkalmazkodni. Ahhoz is próbál aki maskènt kezeli. Amúgy aki az egyik kèpsessèget nem kapta meg az èlethez kapott olyat amiben jobb mint bárki. Neked van valami olyanod?
2016. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Én ellenkezőleg vagyok, túl érzelmes és érzékeny vagyok, legfeljebb kívülről ez nem látszik. Amiben pedig úgy érzem jó vagyok, hogy egyetem mellett programozókét dolgozok és egyedül lakok egy albérletben, de egyáltalán nem vagyok büszke az eddigi dolgokra amit elértem, és úgy érzem semmit nem tettem le az asztalra.
2016. jún. 12. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretnèl elèrni? Mar többet èrtèl el mint èn valaha. Különèlni ès fenttartod magad. Ez mar egynek hatalmas! Nyilván nem elèg de jó uton jarsz.

Ki tudod fejezni az èrzelmeid? Mert ha vannak mar jó! Èn az elmult időszakomat olyan emberrel èltem akinek nem adatott meg az èrzelem. Borzasztó volt nekem is, de rosszabb volt látni hogy van olyan aki nem kapta meg. Viszont őt nem diagnosztizalták.

Mások mit mobdanak? Miben latják h más vagy?

2016. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!