Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is alvásparalízis, vagy...

Ez is alvásparalízis, vagy csak alvásibénulás?

Figyelt kérdés

Azt mondják a kettő együtt jár. Az egyik maga a bénulás, másik mikor hallucinálsz is mellé. De nálam a halu része kimaradt. Talán 8 éves koromba volt az első amire tisztán emlékszem mert rettegtem hogy mi történik a testemmel, onnantol kb féléves szinten volt. 14 éves koromtól már szerintem havi szinten, 17 fele átment heti 1be. Most 20 vagyok és nem múlt el, már hozzászoktam.

Alapból csak a szememet tudom kinyitni, meg elviekben az ujjperceim végét mozgatni. Ez tart több percig majd visszaalszok, és mikor felkelek vagy emlékszem erre, vagy olyan volt mintha álmodnék és hamar elfelejtem. Nincs semmi nyomasztó érzés hogy valaki figyel, sőt általában süket vagyok (látom hogy megy a tv-m, és sosem némítom le, mégsem hallottam). Volt hogy láttam ahogy apám nézi a tv-t (akkor egy szobában aludtunk) és nagyon rettegtem, fájt hogy bárhogy jeleztem, próbáltam bármit kicsikarni nem ment, ő meg azt hitte aludtam. (Nem is nagyon látta vagy vette észre hogy nyitva lenne a szemem, lehet ilyenkor csak résnyire van?) Akkor olvastam ennek először utána. Minden oldal mást ír.

Ennek mi a megnevezése így önmagába?



2019. dec. 27. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A két megnevezés ugyanazt jelenti, csak az egyik félig latinul van, semmi különbség nincs köztük!
2019. dec. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kettő egy és ugyan az. Van aki hallucinál van aki nem. Nem kötelező "tünet" ez.
2019. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az is egyfajta hallucináció, hogy nem hallod azt a hangot, amit amúgy kellene.
2019. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!