Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásparalízis lenne vagy más?

Alvásparalízis lenne vagy más?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta (már 25 éves vagyok) gyakoriak az olyan álmaim, ahol: Ugyanazt látom, mint elalvás előtt, tehát pl, a szoba egy részét, ahogy éppen fekszem, sötét van, mellettem a párom. És nem tűnik fel, hogy elaludtam volna, de nem tudok mozogni, nem tudok beszélni. Eltölt a félelem (valamiért), de alig bírok kinyögni néhány szót, ordítani akarok, segítséget kérni, de csak az "álom" végén sikerül mozognom, és kiabálnom, aztán felébredek. Ugyanúgy, ahogy lefeküdtem, meg se mozdultam és nem is beszéltem álmomban.

Nemrég megint volt egy ilyen, de akkor a félelem oka az volt, hogy egy férfi alak állt az ajtóban.

Nem gondolom, hogy alvásparalízis lenne, de ha nem az, akkor mi más? Tapasztalt valaki hasonlót?



2018. ápr. 12. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy leirtad en arra gondolok, hogy az, de ugy tudom, hogy az az ebredessel jon elo, nem az elalvassal.

Vagy ennyire realisztikusak az almaid.

2018. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízis, igen.
2018. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez az!
2018. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz!
2018. ápr. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!