Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan idézhetnék elő magamnak...

Hogyan idézhetnék elő magamnak alvásparalízist?

Figyelt kérdés

Nemrég teljesen felrúgtam az alvásciklusomat, gyakran rendszertelenül eszem, késő éjjel dolgozom, mégsem sikerült semmit elérnem.


Nálatok milyen környezeti hatás produkál alvásparalízist vagy hasonló fenomént? Vagy esetleg minden ok nélkül jön?


Köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 30. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem miért kívánsz magadnak ilyet. Egyáltalán nem szórakoztató és nagyon sokat ront komplett az életminőségen is, hogy nem tudod kialudni magad.


A receptjét amúgy nem tudom. Nálam elsősorban szerintem a stressz és mentális kimerültség váltotta ki. Idegen helyen gyakrabban előfordult, mint otthon.


De ismételném, hogy normális ember ezt nem kívánja magának. Engem már a kérdés is bosszant, hogy őszinte legyek. Nekem ki voltak az idegeim, alig tudtam aludni, ha mégis jött az alvás paralízis,volt, hogy azt hittem mikor magamhoz tértem, hogy szívinfarktusom lesz, annyira rettegtem, más meg azt hiszi ez valami szórakoztató kis buli dolog.

2018. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. Nem hiszem, hogy szórakoztató kis buli lenne, de kíváncsi vagyok a tapasztalatra. Ez egyéni ízlés, mint ahogy mások szeretik a krimiket, de attól még természetesen elítélik magát a bűncselekményt.


Sajnálom, hogy veled így történt.


Megkérdezhetem, pontosan mit láttál alvásparalízis alatt?

2018. júl. 30. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is szokott jelentkezni nagyon ritkán, de senkinek sem kívánom és tényleg nem bulis dolog...


Félálomban vagy és a tested le van dermedve, szemeid csukva, miközben tudatodnál vagy,h már nem alszol, de az agyad blokkolja a testedet. Nem tudsz megmozdulni, sem beszélni vagy kinyitni a szemed. Borzasztó. Én ilyenkor lassan vagy elkezdek számolni, vagy valami dalt magamban énekelni, h az agyam is "ébredjen fel". Ne akard átélni, mert borzalmas érzés...

2018. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Változó. Meghatározhatatlan rémeket, pókokat, öregasszonyt, kivehetetlen alakokat, kezeket, férfiakat. Sok mindent. Egyiket sem kívánom senkinek sem.
2018. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

probalj meditalni es sportolni, ha alvassal kapcsoaltos problemaid vannal. sajnos nekem mindig voltak, nagyon melyen tudok aludni, es ha felkeltenek egy REM alvasbol az szornyu ...

alvasparalizisem is volt mar. nem is tudtam , hogy egy liderc alam volt...

de volt, hogy 5 napig nem tudtam aludni, egy panik roham utan.

korhazban is kotottem ki.

hidd el az alvas nem jatek. van, hogy ejszakankent orakon at kenyszeritem magam alvashoz, de van, hogy elalszok a metron ...

nalam ez a 24 oras nap -rendszer nem mukodik...

2018. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez genetikailag meghatározott, hiába erőlködsz.
2018. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor szokott lenni, ha este nem aludtam eleget, és délután enyhe napfényben lefekszek aludni a hátamon. A rendszertelen alvás, háton fekvés, és meglepőd módon valamiért a fény is okozhat paralízist. Több fórumon is olvastam, hogy másoknak is ilyen délutáni szunyáknál szokott lenni.

Egyébként nekem csak a legelső volt ijesztő (az pont az éjszaka közepén volt, és még csak stresszes időszakom sem volt), utána már inkább érdekes, aztán már bulis élmény lett. :D Főleg, mert átmehetsz tudatos álomba.

2018. aug. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Patrik4588op válasza:
Nekem akkor van mikor lázas vagyok de mindig,mikor belázasodom tudom hogy nah ma alvásparalizisem lesz :D szóval a dolgod adott érd el hogy nagyon durván belázasodj :D arra pedig már sok féle mód van sol sikert :D
2018. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem néha indokolatlan, néha a kimerültség, néha a délutáni alvás. De az biztos, hogy horror. Nem tudok megmozdulni, miközben nyitva a szemem, és mindenféle dolgokat látok-hallok. Gyakoriak a fekete, üszkösödő kezek, a fuldokló hang, a sikítás, de komplett társalgások is mennek. Csak egy példa, egyszer egy nő mondta, hogy: te nem tudtál a sötétben élni, most megmutatok minden fényt.

Vagy: soha senki nem fogja megérteni, hogy szükségem van rád.

Vagy egyszer halottak neveit sorolták, és időnként megkérdezték: akkor is eztkell mondanád, ha köztük lennél?


Szóval, ne akard. Nem kellemes.

2018. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!