Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen megrokkantam az...

Teljesen megrokkantam az életben pedig még el sem kezdődött. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok már kialakult szorongásos depresszióval. Az életem szörnyű. A kezdetektől fokozatosan leépült a lelkem anyu miatt. 3 évesen elszöktünk aputól aki ütötte-verte. Emlékszem már 4 évesen folyamatosan szorongtam valamitől. Ha tudtam,hogy anyu éjszakás lesz akkor 1 héttel előtte sírtam,hogy mi lesz velem nélküle. 7 éves koromig bepisiltem álmomban, körmömet rágtam, minden éjjel a földön ébredtem, annyira rosszul aludtam. Suliban is jöttek a beilleszkedési nehézségek..fokozatosan mentem tönkre évek alatt. Aztán 2016-ban az érettségit nagyon megakartam nyomni mert szerettem volna továbbtanulni csak aztán pánikrohamot kaptam, ott indult az egész szörnyűség. Bár felvettek egyetemre de ez a betegség mindent tönkretett. Féltem buszra ülni, féltem megszólalni emberek előtt mert tikkelt a szemem és nagyon gyorsan kezdett verni a szívem. Korábban soha nem volt ezekkel problémám. A második félévben olyan szinten megnehezítette az életem,hogy ott hagytam a sulit mert azon gondolkodtam,hogy most igyak-e vizsga előtt,hogy ne tikkeljen a szemem az oktató előtt vagy mit csináljak...A depresszió miatt eltávolodtam a barátnőimtől teljesen. Senkihez nem volt kedvem és ez a mai napig így van. Úgy érzem nem tudok kialakítani barátságokat mert ahhoz azért az kell,hogy érdekeljen mi van a másikkal viszont én úgy érzem,hogy minden érzelem kihalt belőlem és egyáltalán nem érdekel más élete. Nem bunkóságból, egyszerűen csak úgy érzem,hogy van nekem is elég bajom és nincs kedvem mást hallgatni. Lassan minden érzelmet színlelnem kell amibe kezdek belefáradni, a napok csak úgy telnek monoton. Semmit nem érzek...Úgy érzem elfárad az agyam a sok gondolkodásban. Minden nap agyalok,szorongok a jövőn és félek. Sokat gondolkodom az öngyilkosságon mert félek,hogy ez a dolog már soha nem tűnik el az életemből. Olyan mintha gyógyszerekkel leszedálták volna az agyam azon részét ami az érzelmekért felelős. Voltam már orvosnál ezzel a problémával csak annyira megalázó az egész,hogy az hihetetlen. Szedném én a gyógyszert de attól is rettegek..ez a hülye szorongás mindenre kihat. Félek,hogy megváltoztatja a személyiségem,vagy valami kárt csinál az agyamban. Meg hát kitudja segít-e valamit.

Ti mit tennétek?


2019. dec. 27. 07:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Szedném a gyógyszert. Nem véletlenül írták fel. Megváltozna az életed.
2019. dec. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De mi van ha mégsem? Az orvos is mondta,hogy lutri az egész, vagy beválik a gyógyszer vagy rosszabb lesz. Azt mondta ha el is múlik a problémám az esetek 40%-ban később visszatér. Jó kilátások nem? Na ezért gondolkodtam öngyilkosságon mert így semmi értelme élni,ha ez így lesz életem végéig.
2019. dec. 27. 08:03
 3/22 A kérdező kommentje:
Dolgozom, de nincsenek barátaim pont azért amit leírtam. Nem tudom hogy kell barátkozni, nem érdekel senki problémája, felesleges köröket nem futok mert csak fárasztanám saját magam ha színlelném az érdeklődést. Nincsenek érzelmeim..ez a legnagyobb probléma.
2019. dec. 27. 08:24
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Az orvos alatt pszichológust vagy háziorvost értesz? ha háziorvos akkor járj rendszeresen pszichológushoz.
2019. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pszichiáter.
2019. dec. 27. 09:12
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Én 6 év terápiával gyógyultam ki a horror gyermekkoromból. A szorongás maradt, de együtt tudok élni vele.

A helyedben mennek szakemberhez és megpróbálnám a gyógyszert. Most is öngyilkos gondolataid vannak, rosszabb nem lesz tőle.

Emellett az önsajnálat fontos, hogy megsimogasd a benned lakó gyermeket. De egy határ után, csak visszahúz ebbe a posványba. Szóval magadon is segíthetnél hogy akármilyen nehéz is, elmész társaságba, keresel társasági hobbit. Egyelőre elvezni nem kell, elég ha kicsit eltereli a gondolataid magadról.

Hidd el, sokkal mélyebbről is jöttek fel emberek, neked is menni fog, de nem lesz könnyű. Csak te tudod ezt rendbe tenni. Ha kérsz segítséget, kapni fogsz, de az oroszlán része még így is rad marad.

2019. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Első vagyok. A férjem hasonló problémákkal küzdött. JÓ pszichiáterhez vittem, s adott gyógyszert. Ezekhez már nem lehet hozzászokni!!! 8 hónapig szedte, első héttől tünetek megszűntek. Előtte már gyakorlatilag sehova nem tudtunk menni, mindenhol rosszul volt. Azóta teljes életet él, gyógyszert már abbahagyta, nem kell szednie! Visszakapta az életét! Neki is szörnyű gyerekkora volt.
2019. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kb korodbeli vagyok szintén rossz gyerek/tinikorral. Szerintem is menj pszichológushoz vagy pszichiáterhez! Egy JÓ szakember csodákra képes. Hónapokkal ezelőtt abban az állapotban jártam, ahol az írásod alapján te most, a pszichológusom segítségével mára képes voltam rendbe szedni az életem és pozitívan látom a jövőt. :) Szurkolpk neked, ne add fel, csak meg kell találnod a számodra megfelelő szakembert. Nem mindegy, kihez mész, hiszen emberileg is passzolnotok kell és az se, hogy ő miben jó.
2019. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Szörnyen sajnállak és mélyen együtt érzek veled. Nekem is borzalmas volt a gyerekkorom de hálás lehetek, hogy nekem volt annyi erőm, hogy 30 éves koromig még élvezni tudtam az életet és csak utána jelentkeztek az ugyan ilyen tünetek hullámokban és csak 40 éves koromra jutottam oda ahova te. Nem tudom mi a megoldás. Engem a kívancsiság tart életben. Rengeteget tanulok és képzem magam. Olyan munkát valasztottam ahol mindig bővülnek az ismereteim. Rengeteget olvasok és előadasokat hallahatok. És ennyi. Az emberek engem sem érdekelnek. De egyedül sem jó. Néha talalkozom ismerőssel de mindig azt érzem jobb lett volna egy könyvet olvasni mert untatnak. Magamról sem szeretek beszélni mert mit mondhatnék? Hogy mindenhol rosszul vagyok? 2 éve volt egy súlyos betegségem is műtéttel azóta a rettegés is beköltözött az eletembe, hiaba gyógyultam meg rettegek hogy újra megtörtenhet. Ezért mindig szédülök.Gyorsan ver a szívem ha megyek valahova.Felre is ver néhe ami ijesztő, a gyomrom is sokat fáj. Már voltam kivizsgáláson elvileg semmi bajom mégis betegnek érzem magam és mimdig fáradt vagyok meg sokszor van halalfelelmem. Próbaltam sok pszichologust, pszichiátert, nyugtatót is szedtem. Nekem nem hasznaltak semmit. Sőt volt pszichologus aki közölte velem hogy "nem kell félnem attól hogy egyedül maradok, mert ez már megtörtent" utána azt hittem beugrok a Dunába. Mindezt 10 ezer ftért. Azóta nem megyek ilyen kuruzslókhoz. Karácsonykor pl semmit nem éreztem. Egyszerűen semmit. Csak szenvedtem attól hogy boldognak kéne lennem. De nekem ez semmit nem jelent. Nem tudom mi a megoldás......:( De úgy érzem rengeteg ember aki élni akar küzd az eletéért és már csak emiatt sem dobhatom el az enyémet. Hátha a holnap hoz valami változást.....
2019. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Legutolsó. Hisztaminérzékenységre utalnak a tüneteid Nézz utána!
2019. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!