Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges Szociopatává...

Lehetséges Szociopatává vállni igy? Szociopata lettem?

Figyelt kérdés
Nos, hát hogy kezdjem, gyerekkoromban rengeteg trauma és bántalmazás ért, sok helyen bántottak és még a mai napig is.Úgy érzem az emberek azt hiszik velem bármit megtehetnek.Azt vettem észre hogy képtelen vagyok már nagyon empátiát tanúsitani más emberek felé, illetve nem nagyon érzem a büntudatot.Az egész úgy kezdödött hogy láttam egy videót a youtube-on a szociopatákról, elmondta a csávó a tüneteket stb, és én ezeket észrevettem magamom, ezért úgy döntöttem hogy ezt az állapotot megpróbálom felerősiteni hogy ne érezzem az empátiát se semmi mást, és úgy tünik hogy ez 1 hónap múlva nagyon is sikerült mivel már tényleg alig érzek valamit az emberek iránt. Mindenkit úgy kezelek már mint egy valamit amin lehet élősködni még a saját szüleimet is.Az embereket ez előtt is tudtam elég jól manipulálni,hazudni, átverni.És ebben már talán a legfurcsább hogy egyáltalán nem érzem magam szarul ez miatt hogy nem érzem nagyon az empátiát, büntudatot.És nos a kérdésem az lenne hogy lehet-e úgy szociopatává vállni hogy gyerekkorban rengeteg trauma ért de ennek a tünetei csak később mutatkoznak meg, évekkel később?

2019. dec. 30. 22:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nincs kizárva.

Viszont ezek a dolgok is fejben dőlnek el. Szerintem neked pont hogy találnod kellene olyan társaságot ahol ennek az ellenkezőjét tanulhatod. A megbánás és az empátia benned is ott van, csak mivel mindenkinek a saját problémája a legnagyobb így te is így érezheted. Ezáltal mások problémája kisebbnak számíthat a te szemszögedből emiatt nincs meg az empátia az hogy kedvesebb türelmesebb legyél másokkal.

Az hogy bármit megtehetnek veled az nem jön nekem össze azzal,hogy manipulatív személyiség lennél szóval hogy manipulálsz te mást,ha az bármit megtehet veled?

Nem fér össze a kettő lehet csak számomra.

Kicsit gondolkozz el azon,hogy ez miért jó vagy miért nem jó neked így ahogy most van,ha elég jól elgondolkozol,hogy mi az amin változtathatnál akkor tedd meg.

2019. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ebben az a legfurcsább hogy ha sirni akarnék, többször is próbálkozok már hetek óta, egyszerüen nem megy, annyira fel idegesitettem ez végett magam hogy elkezdtem üvölteni már aztán a szememben ott volt at könnycsepp de nem tudod kifojni.Ezután 2-3 mp múlva felálltam, és érzelemmentes arccal gépeztem tovább, valamiért úgy érzem már nem tudok szomorú se lenni. ,,Az hogy bármit megtehetnek veled az nem jön nekem össze azzal,hogy manipulatív személyiség lennél szóval hogy manipulálsz te mást,ha az bármit megtehet veled?,,.Ezt úgy értettem hogy az emberek a környezetembe azt hiszik én valami jó ember vagyok csak nem ismerik az igazi arcomat.A múlt héten is meghalt a kutyánk, de semmi, semmit nem tudtam érezni, nagy nehezen próbáltam magam összesszedni hogy érezzek valami szomorúságot egy picikét éreztem, de utánna semmit, ez végett most se érzek semmi büntudatot és ez furcsa. Egyébként azt is észrevettem hogy nagyon szélsőségesen reagálok bizonyos dolgokra, pl: Hirekben volt hogy kiraboltak egy embert, erre én azt gondoltam akkor hogy ha engemet raboltak volna ki akkor én biztos megöltem volna őket stb, és most is igy gondolom. 2 évvel ezelőtt is meghalt egy közeli ember, és különösebben nem éreztem semmit. És már azt se tudom mit akarok érezni, az elmém egyik fele azt sugallja hogy próbáljak meg ember lenni, viszont a másik meg azt hogy próbáljam meg minnél jobban ne érezni semmit, és az útóbbi úgy látszik nagyon is müködik nálam.
2019. dec. 30. 23:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Egy szociopatát nem érdekli hogy az e.
2019. dec. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt irják hogy a szociopátia akkor is kialakulhat ha az embert sokszor éri kudarc vagy csalódás, és hát engem ez is sokszor ért. Bár többen mondták hogy a szociopatákat nem érdekli hogy azok-e, szóval nem tudom én is úgy érzem lehet nem vagyok szociopata, de nagyon komoly lelki sérülés történhetett velem, amit úgy látok már nem tudom visszaforditani, és valahogy jól érzem magam igy, pedig tudom hogy ez nem normális állapot.
2019. dec. 31. 11:55
 5/19 anonim ***** válasza:
A szociopata bántalmazás miatt alakul ki. Ő tovább adja a bántalmazásokat másoknak.
2019. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szociopátia kialakulhat: többször ismétlődő traumától, bántalmazástól, környezeti behatásoktól. Az életem során többször ismétlődő trauma is volt, bántalmazás is, szóval ha tényleg nem vagyok szociopata, akkor mi lehet a bajom? Mert hogy ennyire elvesztettem az emberek iránti érdeklődésem az nem lehet normális, és én ez végett nem érzem magam rosszul. Lehet az is hogy úgymond ,,megedzett,, az élet, és ennyire kemény lettem?
2019. dec. 31. 17:04
 7/19 anonim ***** válasza:

A kèrdésedre vàlaszolva lehetetlen, mert a szociopatasàg màr a bántalmazás alatt kialakuló "túlèlési mechanizmus" amit súlyos vagy hosszan tartó èrzelmi törés okozott. Nekem inkabb olyan embernek tűnsz aki becsapja magàt ezzel az "érzelemmentesség" dologgal, mert sokat bàntottak és sebezhetetlennek akarod èrezni magad, revánsot akarsz venni és romantizálod az antiszociàlis szemèlyiségzavart. A magadfajta nem szereti beismerni, de az ember tàrsas lèny, így ronthat az életminőségeden a manipulàción és hazugsàgokon alapuló kapcsolatok kialakítàsa. Nem vagyok szakember így a vèlemènyem nem feltètlenül relevàns, de nekem inkàbb Münchausen-szindróma ugrik be rólad, viszont fontos megjegyezni, hogy ha a sajàt èrdekedèrt tudatosan viselkedsz így, az simàn lehet nàrcisztikussàg is.


"ezt az állapotot megpróbálom felerősiteni hogy ne érezzem az empátiát se semmi mást, és úgy tünik hogy ez 1 hónap múlva nagyon is sikerült" azt hiszed az èrzelmessèg gyengesèg, az èrzelemmentessèg pedig erő, de erről màr írtam. Itt inkàbb az az èrdekes, hogy a szociopatasàgot egyszerű empàtiahiànyra redukàlod, emiatt nem kapunk rólad konkrèt képet - de lehet, hogy csak simàn nem akartàl regènyt ìrni.


"Az embereket ez előtt is tudtam elég jól manipulálni,hazudni, átverni." Tehàt túlzàsba vitted a védekező mechanizmust, ez a rész is inkàbb nàrcisztikussàgra utal.


Akàrmi is okozza ezt a fajta viselkedést, jót tenne neked pàr alkalom a pszichológusnàl. Nem szeretnèk a fent felsorolt àllapotokhoz jellemzőket írni, mert negatív hatàssal lehetnek ràd, bár ha szeretnél utàna tudsz olvasni mindnek.

2019. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7. Válaszoló vagyok (21:25)

A válasz 1. részét úgy értem, hogy az ember nem tudatosan dönti el, hogy "ő akkor most ilyen lesz" hanem történik benne egy pszichés törés az elszenvedett trauma/traumák hatàsàra ( mint pl. a PTSDnél, de annyira nem akarom idekeverni a dolgot mert csak ez az egy közös pont van a kèt àllapotban).

2019. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Megnéztem hogy mi az a ,,Münchhausen-szindróma,, és horrorisztikusan igazodnak rám a tünetek, viszont ahogy a wikipédia is leirta: ,, A kezelésük nem egyszerű, hiszen ezek az emberek éppen a beteg „státuszhoz” ragaszkodnak, nem keresik a gyógyulást. ,,. Én pont ezt érzem és úgy érzem hogy egyszerüen KÉPTELEN vagyok már megváltozni, mintha tényleg valósággá vált volna az hogy szociopata lennék, egyszerüen akárhogy próbálok empátiát, büntudatot stb kialakitani, már egyszerüen NEM MEGY!!! Betegesen átvettem ezt a mintát, és még MINDIG nem érzem úgy hogy ez nekem rossz lenne, nem tudom talán ez már visszafordithatatlan nálam. És utánna olvastam ennek a Nárcisztikus személyiségzavarnak, és ez is illik rám. Úgy látszik mostmár kiderült hogy mi a bajom, Nárcisztikus személyiségzavarom van, még most is nehezen hiszem el.Illetve ezt a kamu szociopátiás állapotot nem tudom ,,levedleni,, magamról, úgyérzem ez már hozzámnőtt örökké ilyen maradok.
2020. jan. 1. 01:34
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező de ne foglalkozz azzal hogy mit érzel mert szociopatànak is èrzed magad mikor nem vagy az. Csak menj be egy JÓ pszichológushoz pàr alkalomra dumálgatni, lassan de biztosan fog javulni az àllapotod (a te esetedben könnyebb lesz a kezelès mert a problèma lètezését nem tagadod).
2020. jan. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!