Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet túllépni a...

Hogyan lehet túllépni a kényszerképzeteken?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy inkább kezdődő skizofrénia, vagy pszichotikus zavar.

Sajnos kenyszerképzeteim vannak, a pszichológus azt mondta, hogy a gondolatok nem egyenlőek a realitással. Mert ő is gondolhatna 1 milliárd euróra, nem válna valóra. Azonban én pont attól félek, hogy eltorzul az érzekelésem, és látni fogom azt az 1 milliárd eurót. És pontosan emiatt félek a kepnyszerképzetektol is, mert attól félek, hogy behallucinálom. Mondjuk sokszor félek attól, ha meglátok egy halott embert képen, akkor annyira beleélem magam, hogy félek hogy én is érezni fogom magamon a hullaszagot vagy a testemet tetemként fogom érzékelni. Sokszor előfordult már, hogy azt hittem meghaltam és kellett pár perc mire ténylegesen eljutott hogy nem vagyok halott, mert addig csak azt éreztem hogy szorongtam, hogy mi van ha úgy fogok érezni orokre.

Mit tehetnék h ne féljek? Vagy ez az elképzelés maga egy kényszerképzet? Szerintetek ez ocd vagy súlyosabb?


2019. dec. 31. 05:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már az írásod is kényszerképzet. Egy egészséges ember nem fék attól, h pl hullaszagot érez magán egy fotó megnézése után. Járj az orvoshoz, szedjed a gyógyszereket. Tisztább pillanataidban leirhatod egy füzetbe a dolgokat reálisan, és amikor elbizonytalanodsz, akkor elolvasod.
2019. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fék= fél
2019. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ez akkor most pszichózis vagy ocd?
2019. dec. 31. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed vagy látod a dolgokat, akkor OCD + szorongás.

Kb olyan mikor valaki ráparázik, hogy meg fog állni a szíve és emiatt egyre hevesebben ver. Aztán kap egy pánik rohamot, megnyugszik és oké lesz minden.

2019. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom érzem-e. Van hogy már bebeszélem, hogy érzem. De inkább ez az őrülettől való extrém félelem lehet
2019. dec. 31. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!