Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok túllépni? Pánikolok...

Nem tudok túllépni? Pánikolok nagyon?

Figyelt kérdés

Voltam már pszichológusnál,elmondtam a családomnak,mégsem megy.

Évekkel ezelőtt történt velem tizenévesen,hogy óriási h.lye voltam és egy boltban miután megmértem a gyümölcsöt

és utána gondoltam ki venné észre,ha rátennék még 1-2 db-ot.

Hát volt,aki észrevette..

A pénztárnál fizetés után elvezettek és megmérték a gyümölcsöt,a kb.100 ft különbözetet ki kellett fizetni,semmi más nem történt.

Azóta rettegek,sosem tettem semmi ilyesmit és akkor sem gondolkoztam,az időt nem tudom visszaforgatni,sajnos.

A pszichológus b.végig mosolygott míg ezt meséltem,azt mondja nem ez az igazi probléma,amiért ennyire félek mit gondolnak rólam mások,mert ez csak egy jelentéktelen csíny.

Elmondtam neki azt is,hogy rettegek,hogy ennek híre kelt,hiába nem volt ott senki,csak kb.3 eladó az egész boltban.

Nem tudom felfogni,hogy voltam ekkora idióta és rettegek miket beszélhetnek rólam a hátam mögött.Bármi más nem érdekelne,de az,hogy lopós lennék,azt nem bírnám elviselni.

Sosem loptam el semmit és nem is lennék képes,akkor is féltem elég lesz e a pénzem,tudom nem mentség.

A pszichológus és a család is azt mondja ez egy jelentéktelen h.lyeség és ki beszélt volna erről,ennek semmi hírértéke sincsen,miért pletykálnának ilyen jelentéktelen dolgokról,mikor ez egy piti csíny,hisz ki is fizettem,nem loptam el semmit.

De akkor is annyira félek,bennem van folyton a mivan ha érzés.

Amikor valaki elmondja,hogy ilyen jelentéktelen dolgokról nem pletykálnak,akkor kicsit megnyugszom,de utána 2 nap és újra azt érzem,hogy bárki akivel találkozom tud erről és a hátam mögött mutogatnak rám,hogy tolvaj vagyok. Pedig inkább a sajátom is odaadnám,mintsem elvegyem bárkiét.

A pszichológus azt mondta egész biztos nem ez a probléma,csak valamiért ebbe kapaszkodtam bele.

Mindenen képes vagyok pánikolni egyébként és magamat hibáztatni,de eddig míg ez nem történt meg,tiszta volt a lelkiismeretem,mert semmi ilyesmit nem mondhattak rólam.

Édesanyámnak is elmeséltem ,ő is azt mondja ez egy jelentéktelen h.lyeség,mindenki csinál ilyen csínyt az életében,ez csak egy csíny és senkit nem érdekel,mert aznap este elfelejtették,de ha még mondták volna is bárkinek nem gondolom,hogy csak mosolyogtak volna rajta?

Hát én nem gondolom,ő azt mondja nem is pletykálnak rólam semmi olyasmit,hogy loptam volna,hiszen nem loptam el semmit,egy piti jelentéktelen csíny volt.

Én viszont rettegek,hogy a jó akarói az embernek valahogy visszahallották,ráadásul másképp adták tovább.Teljesen kétségbe vagyok esve,félek már sohasem lehetek jó ember,nem érdemlem meg a boldogságot,szégyellnem kell magam.Az orvos és akiknek elmeséltem azt mondják már rég el kellet volna,de én nem tudom.

Mit gondoltok?

Mit kellene már tennem?

Rettegek,hogy tolvajnak tartanak



2019. márc. 25. 12:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Úgy érzem ekkora h.lyeséget nem csinált még más és ekkora szégyen nem érte :(

Vajon én komplikálom túl és tényleg nem lett ebből pletyka?

Vigasztalgatnak a családban és a pszichológus is,hogy ugyan,ő meg gyerekkorában ellopott egy csokit,zsebrevágta.

Na igen,de ez nem ugyanaz..

Nem akartam rosszat,féltem,hogy a pénzem nem lesz elég..persze,hogy nem érte meg,de nem tudom már mit csináljak,ezzel kelek,ezzel fekszek,elegem van már,boldog akarok lenni újra!! :(

2019. márc. 25. 12:14
 2/7 A kérdező kommentje:

A pszichológus megkérdezte ,hogy miért rettegek ennyire,visszahallottam valakitől?

Mondtam nem.Azt válaszolta,hogy persze,hiszen ilyenekről az emberek nem pletykálnak..

2019. márc. 25. 12:19
 3/7 A kérdező kommentje:
És mások is azt mondják,hogy ez csak az én fejemben él,én éltetem..de nem tudom elfelejteni,mert mindig eszembe jut ,mert rettegek,mivan ha ez vagy az tudja,ráadásul nem is úgy,ahogy volt és mit gondolhatnak most rólam? Vajon kibeszélnek és mutogatnak rám?
2019. márc. 25. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Es ha ki derul mi lesz? Mond magadnak hogy na es? Akkor mi van? Mert oszinten, akkor mi van?? Az emberek egyreszt valtoznak, masreszt en azzal nem hitegetnem magam hogy nem vagyok lopos mert hat valljuk be. De igen, megprobaltal lopni, na de es? Ki nem? Gyerekkent igazi kis kleptoman voltam. Loptam minden felet, na es? Ma a felnott fejemmel el tudom donteni hogy ez nem helyes, en sem akarnam hogy meglopjanak. Ezert sose lopok mar. De hat az hogy gyerekkorodban vagy akkor amikor meg gyerek fejjel gondolkodtal elkovettel egy hibat, nem borzalmas ezert ostorozni magadat eveken at? Bocsajtsd meg magadnak. Mond hogy hibaztal, tanultal belole es ennyi. Nem oltel embert, nem kinoztal allatot. Attol hogy a szukseg ezt hozta meg jo ember vagy. Latod le se tartoztattak, meg a rendoroket se hivtak ki. Ne aggodj ezen! Amugy tudod hanyan csinaljak ezt? Azok akik tenyleg gonoszak hidd el nem morfondiroznak ezen. Te mar megszenvedted a hibadat mostmar hagyd nyugodni a lelkedet!
2019. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De nem tudom elfelejteni,sem megbocsátani magamnak,nem lopásnak szántam,nem is az volt a fejemben,hanem inkább ,hogy sumákság.

De nem tudom elfelejteni,annyira szenvedek,annyiszor kérdezem miért kellett ennek megtörténnie,más nem csinál ekkora h.lyeségeket,nem akarok így élni egy egész életet ezzel a szégyennel,sokszor azzal vigasztalom magam én is azzal,hogy erről nem pletykáltak ,de nem sokáig birom.

2019. márc. 25. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl van ez már agyalva nagyon, lépj túl rajta.
2019. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból kérdezem, de ha ezen így kiakadsz akkor mi lesz veled ha komoly problémáid lesznek. Azon kéne elgondolkoznod, hogy valójában mi miatt érzel bűntudatot vagy szégyent. Mert én is kétlem, hogy emiatt
2019. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!