Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin, lamolep, xanax?

Rexetin, lamolep, xanax?

Figyelt kérdés

Anyám vitt el pszihiáterhez 2-3 éve azóta szedem.

De elegem van meg a gyomromat is tönkre teszi egy héten egyszer megyek el nagy wcre.

Életmódot fogok változtatni meg nincs szükségem a dilibogyókra már 3 hónapja lejárol edzeni is.

Már egy hete eggyáltalán semmit sem szedek,ezeket a mellék hatásokat tapasztalom hogy kis szédölgés néha meg pici hányinger néha de nem vészes.Emésztésem most jobb úgy érzem.Fejem még nem az igazi de biztos hogy már nem fogom bevenni kevesebb adagban sem,nincs rá szükségem nem vagyok depressziós a sportal lefoglalom magam. Meddig tarthatnak ezek a mellék hatások illetve lehetséges enyhíteni valamivel hogy ne legyek annyira kába?


2020. jan. 1. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha ezt a pszichiatereddel beszelned meg, ahelyett, hogy itt kerdezoskodsz? Gyogyszert orvos nelkul nem hagyunk el.
2020. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Gratulálok, hogy volt ennyi eszed és kitartásod, hogy a gyógyszereket lecserélted sportra. Nem biztos, hogy a gyógyszer mellékhatása a kábaság. Szedj valamilyen immunerősítőt, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget és rendbe fogsz jönni.
2020. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezekután sem lesz durva elvonásod, akkor megúsztad. Ugyanis a Xanax benzodiazepin hatóanyagú nyugtató,ami totálisan leállítja a GABA-t. Nem vagyok nagy szaki a témában,de lehet,hogy a rendszeres sporttal enyhítheted a tüneteket. Viszont nem játék. Orvossal mindenképp konzultálnék. Szemét dolog a benzoelvonás, benne voltam pár hétig.
2020. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a normális elhagyás akár egy évig is eltart. Szóval ez a hirtelenség nem biztos,hogy jó. A tüneteid biztosan az elvonás miatt vannak. Reméljük nem erősödnek fel ,és nem lesznek újabbak (fokozott szorongás,depresszió,derealizáció,deperszonalizáció). 3-as voltam.
2020. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anno elvitt anyám 13 14 körül lehettem.

Elváltak még elötte a szüleim (szokásos forgató könyv alkoholista agresszív apa tönkre teszi a családot esetenként kap eggyet az anyuka is)

Na de mind1 amiket elmondott anyám azok alapján egyböl adtak a zsebembe egy szatyor gyógyszert.

Rá is szoktam szépen xanax nem mindennapi használatba van csak néha eggyet beveszek ha úgy van.

Doki egyböl a legkézenfekvőbbet választotta adjunk neki gyógyszert azt jóvan az úgy.

Sokszor azt vettem észre mikor elmentem hozzá picit magam alatt voltam hogy lesem szarja a mondani valómat alig válaszolt valami a végén oda adtam neki a 10.000ft ot amennyi 1 "kezelés"

De lényegében semmit nem csinált.

Jó lenne tudni hogy kellenek e nekem ezek a szerek,tényleg beteg vagyok e

Vagy csak gyógyszer függő lettem mint valami drogos...?

2020. jan. 2. 09:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyi idő után már mondható, hogy függő vagy. De amint latjuk szépen dolgozol rajta. A sport mindenképp jó :) ne keseredj el. Egyébként, mint gyógyszerfuggo ,mondom hogy nem ,nincs szükséged ezekre. Pár hónapos kúra a normál,nem több év. Én már 10 eve szenvedek velük,mert hittem a pszichiáternek,hogy beteg vagyok. Pedig csak a fejünkben kell rendet tenni. Ha úgy érzed menni fog,akkor tedd le a gyógyszereket. Ha a Xanax csak alkalmi volt,talán könnyű lesz. A másik kettőt nem ismerem.
2020. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha teheted,azt a 10 ezrest inkább pszichológusra,ne pszichiáterre költsd :) ő nem fog gyógyszerrel tömni. 3-as és 6-os voltam
2020. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat.

Ma már úgyérzem talán egy fokkal jobbam vagyok már a fejem sem volt olyan kába,még nem az igazi de ha már itt tartok nem állok neki újra szedni.

Neked mit írtak fel?Depresszióra valamit? Soha nem próbáltad elhagyni?

2020. jan. 2. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól haladsz,a hirtelen megvonás nem jó,de ha jól viseled,ne kezd újra! Tapasztalat. Antidepresszánst szedek (Scippa) és Rivotrilt. Nekem már sikerült egyszer letennem mindent több mint egy évre ,egyik napról a másikra. Aztán újra jöttek a pánikrohamok, és visszaestem. Kár volt,most már sokkal nehezebb lesz elhagyni. Fejben kell lemeccselni. Rivotrilt már minimális adagot szedek,de volt olyan időszakom,amikor ennek 10x-esét szedtem naponta.
2020. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jdfGabrella ***** válasza:
Ne szedj ilyeneket! Több kárt okoznak mint hasznot.
2020. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!