Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért sírok, s érzek fájdalmat...

Miért sírok, s érzek fájdalmat, ha arra gondolok, hogy eltelt az idő?

Figyelt kérdés
Lehet buta maga a kérdés. Ha olyan filmet, mesét nézek, ami a gyerekkoromban készült s amit szerettem s gyerekként néztem, vagy csak a lakókörnyezetemben a tájat figyelem, hogy mennyire megváltozott, elkezdek sírni. Mintha fájna, hogy elmúlt, meg az már nincs. Nem tudok uralkodni ilyenkor magamon, órákig tudok sírni. Miért lehet ez vajon? Most épp a Harry Potter film váltotta ki, a legelső. Egyidős vagyok a szereplőkkel s azon sírtam el magam, hogy már 20 év eltelt s ez olyan mély fájdalmat váltott ki belőlem,hogy hihetetlen. Pedig csak 30 éves vagyok, szval nem 60-70, hogy sírassam az életem már. De ilyen erős érzelmeket csak olyan dolgok váltanak ki, ami gyerekkoromban is érzelmet váltottak ki. Miért lehet ez, esetleg van köztetek pszichológus aki meg tudná mondani, hogy mennyire kóros kellene ezzel foglalkozni. Egyébként az életem rendben van, tartós párkapcsolatban élek, normális anyagi egzisztenciával s szeretetben. Ellenben a gyermekkorom maga borzalom volt, alkoholista szülők, szexuális bántalmazás stb. Szóval magam sem tudom, mit "siratok" igazából... :(
2020. jan. 4. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyet én is szoktam érezni még fiatal koromban is és most is. Nem hinném,hogy emiatt pszichológushoz kéne fordulni,ha ez nem befolyásolja az életedet,életkedvedet. Most 55 éves vagyok,de nem vagyok és nem is voltam soha depressziós, nincsenek félelmeim.
2020. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sokat nosztalgiázom, pont most is azt tettem.


Ráadásul orrba-szájba nézem az urbex videókat, és olyan régi múltért is sírok, amikor én még meg sem születtem.


Nem tudom, mi a jelenség oka, de nem vagy egyedül.

2020. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!