Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még valakinek mizofoniaja?...

Van még valakinek mizofoniaja? Ha igen nektek hogyan kezdődött és hogy elitek meg?

Figyelt kérdés
En kb 10 eves korom ota ezzel küszködök. Emlekszem, hogy a tvvel kezdődött. Ez a mai napig tart, hogy nem birom elviselni a hangos tvt, vagy ha athallatszodik egy masik szobabolnantv, duhrohamot kapok tole. Felduhit ha hallom hogy hozzám közel eső szemelyek csamcsognak. Pl neveloapam nagyon csamcsog, forgatja az ételt a szajaban, hangosan rágozik es már anyam is idomul hozza. Hogy lehet ezt kibirni???
2020. jan. 5. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ezzel semmit nem lehet csinálni. Lehet hogy hülyeséget kérdezek de megkérted már hogy ne csámcsogjon? Engem a magas hangok zavarnak nagyon, ennek valami más neve van. De mindegy is mert ezel se lehet mit csinálni. A kocsiban le tudom halkítani a zenét, ennyit tudok tenni.
2020. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A csámcsogás, szürcsögés, nyammogás, hangos nyelés engem is idegbeteggé tesz. Szívem szerint jól pofán ütném. Mindig az jut eszembe milyen proli vadállat, hogy nem tud normálisan enni.
2020. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem is a csámcsogás, cuppogás, szürcsopés...de a legrosszabb,h anyámnak már nem is egyszer megmondtam, hogy légyszives hagyja abba, de akkor is csinálja. Már megőrülök
2020. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én szóltam már kétszer is neki, de ugyanugy csamcsog és még anyám le is cseszett érte hogy mit szólok rá es hozom kellemetlen helyzetbe. De en mar vasarnapi kozos ebedeken pl igyekszem megenni minél hamarabb az ételt és minden hülye indokkal elhagyom az asztalt. Utalok velük utazni egy autoban mert persze hogy ragoznak egesz uton.... Ilyenkor a pulzusom kb 120 és izzadok es meg kérdezik tolem hogy mi a bajom. A masik meg a tv... jajjj az is az oruletbe kerget... nem hallgatjak hangosan de mégis frászt kapok amikor látom h már nyul a taviranyitohoz es kapcsolja be, főleg az ilyen idiota gyerekcsatornak hangjatol.. Tudom hogy velem van a baj, de hogyan lehetne ezen mar tul lenni? Mindig van valami uj hang ami idegesit es rakattanok, azt figyelem. Borzasztó....
2020. jan. 6. 08:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Füldugó! Én anélkül nem tudnék élni..

Kezelni sajnos nem lehet, annyit tehetsz, hogy próbálod minél jobban elkerülni az idegesítő zajokat. Nagyon nehéz vele együtt élni, főleg hogy kb senki se érti meg és hülyének néznek miatta.

2020. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosan, istenen mennyi konfliktusom lett már ebből és az emberek zöme nem érti meg hogy nem rosszindulatbol csinalom...
2020. jan. 8. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, hogy csak idegbeteg vagyok. 13 evesen duhrohamot kaptam ha a nappalibol felhallatszott a tv. Emlekszem idegbol ledobtam a viragcserepet az asztalrol amit utana nagyon meg is bantam. Tv zajanak atszirodese, radio, messenger pittyeges.. Futyutleees most ettol mindjart sirogorcsot kapok mert kollegam EGESZNAP FUTYUL NAGYON HANGOSAN az uresen allo epuletben. Fuldugoval is hallom. Foleg olyan zajok idegesitenek fel, amikkel nem tudok mkt kezdeni. Szomszed kutyajanak ugatasa (enyemeknek tiltom, de szomszed sztem direkt csinalja mert tetszik neki h jatek kozben ugat.. Ezt ugy fogadtam el h arra gondolok biztos boldog a kutyi ezert az mar nem is zavar).. De pl ha bem tudok eljonni a zaj mellől pl munkam soran a vendegek rendszeresen itt pittyegtek (mondjuk most azt is visszasirom) telefonnal... Akkor dühös vagyok ha nem hagyhatom el a helyszínt. Igazabol nekem most tudatosult h ez egy letezo dolog nem csak szimpla idegbetegseg nalam. "megnyugtato" h nem csak en reagalok igy
2020. ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Amik a sírba fognak taszítani egyszer: rágózás, evés, csókolózás.
2020. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
De csak a puszta nézésüktől is mérges leszek
2020. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nejlonzacskó zörgése, fűkasza, szomszédból áthallatszó rádió, ablak alatt beszélgetők, autók zúgása, és főként: kutyaugatás, keksz rágásának hangja. Egyre rosszabb, ahogy közeledek az ötven felé.

Valami pszichoterápiával próbálkoznak azért. Kicsit azt gondolom, hogy azért a hajlamot mi magunk is erősítjük magunkban. Olyasmire gondolok, hogy az első irritáló ingerre reagálunk, és akkor ez a reakció visszahat és erősíti. De ez csak spekuláció.

Én magnéziumot szedek, állítólag az nyugtat. Még leginkább valami sivatag mellett kéne élni, ahol nem él más, így nem kelt zajt. :-) Szörnyű. Kéne egy település, ahová az ilyenek költöznek. Állítólag a Bitcoin kitalálója is valami hatalmas birtokon él, egy nagy kastélyban, és abban a szárnyban, ahol ő alszik, ott nincs semmi, amit zajt kelthetne. Vagy valami ilyesmi.

2020. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!