Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bemegyek a sürgősségire...

Ha bemegyek a sürgősségire szorongás miatt segítenek vagy elküldenek a fenébe?

Figyelt kérdés
A kelleténél jobban rámjött a szorongás ma este és már-már a rosszullét kerülget. Egyedül vagyok, senkihez nem tudok fordulni. Nagyon félek így nekimenni az éjszakának. A sürgősségin segítenének, érdemes bemennem?
2020. jan. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Mivel tudod, hogy ez szorongás, nem.
2020. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Ez nem kíván sürgősségi megoldást. Igyál egy nyugtató teát.
2020. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Menj el az ügyeletes háziorvoshoz, ha szükségesnek látja beküld a sürgősségire!


Legyél nagyon udvarias és kérj 1000* bocsánatot, hogy zavarod, de mondd el neki, hogy tényleg úgy érezted, hogy muszáj jönnöd. Vidd a leleteid is!


(Amúgy magánvéleményem, hogy nem kéne bocsánatot kérj, hogy orvosi ellátást kérj, de nem ismerem az ügyeletest és sajnos a mentális problémák esetén nagyon sok orvos is elbagatelizálja a dolgokat, jobb csökkenteni a hiszti kockázatát, ha olyan a doki)


Másik opciód a Kék Vonal, ingyen van

2020. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A nyugtató tea semmit nem ér, próbáltam sokfélét.

Sajnos ez nem hiszti. Kicsit félek, hogy átcsap pánikrohamba, bár még sosem volt olyanom, de a tünetek arra hajaznak. Nincsenek leleteim, mert még nem jártam orvosnál ezzel a problémámmal, így lehet, hogy még annyira sem hisz majd nekem.

2020. jan. 14. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A sürgősségin ezzel nem tudnak mit kezdeni, és ez nem is olyan probléma, ami ilyen ellátást igényel. A sürgősségi nem erre való, ott nem foglalkoznak mentális gondokkal.

Inkább keress egy jó pszichológust, ha szükséges, akkor ő fog pszichiátert javasolni.

2020. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségire ezzel ne menj (láttál már sürgősségit..??), legfeljebb az ügyeletre, ha nagyon nem bírod. Ott sem örülnek az ilyennek, de nálam előfordult már, hogy ott elláttak éjjel egy kis nyugtatóval, mert annyira rosszul voltam.
2020. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szorongás nem igényel sürgősségi ellátást, életveszélyes/súlyos akut sérülések esetén kell oda fordulni.

Ha szükséges akkor fordulj pszichiáterhez vagy pszichológushoz, ő majd eredményesen fog tudni segíteni.

2020. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!