Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már pszichés betegség? Mi...

Ez már pszichés betegség? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ha társaságba vagyok és tudom, hogy a figyelem rám irányul, például néha munka közben, pénztárnál, akkor az arcom szinte ég, nem figyelek oda rendesen, remegek, ide-oda kapkodom a tekintetem, izzadok, a szívdobogásom hallom a fejemben. Ez már olyan személyeknél is előjön, akik tudom, hogy megnéznek nap mint nap, tehát már nem is igazán kell hozzá tömeg.

Ez csak akkor csillapodik, mikor eltűnök az emberek elől. Illetve, ha lefoglalom magam valakivel (valaki például van mellettem ezekben a helyzetekben), akkor nem igazán jönnek elő ezek a "tünetek".

Alvászavarra szedek nyugtatót. Érdemes lenne nap közben is bevennem egyet, hátha jobb lenne ez a helyzet?

Illetve ez pszichés betegség? Valakivel hasonló?

20L


2020. jan. 14. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Önbizalomhiányos vagyok.
2020. jan. 14. 21:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit úgy hangzik mint a lámpaláz. Normál helyzetekben nem kéne előjönnie, pszichológus ebben segíthet.

Napközben nyugtatózni nem igazán tűnik jó ötletnek, odafigyelésen pl. nem hiszem hogy fog segíteni. Kérdezd meg a dokit, aki felírta neked.

2020. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Háziorvos írta fel, nem pszichológus vagy pszichiáter.

Az a kérdésem lenne még, hogyha orvoshoz szeretnék fordulni akkor pszichiátriai szakrendelésre, vagy pszichiátriai általanos szakrendelésre kell mennem?

2020. jan. 14. 21:26
 4/5 anonim válasza:
Nekem egyből a pszichiáterhez adtak időpontot és azóta felváltva járok hozzá és a pszichológushoz.
2020. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sikerült eljutnom pszichiátriára.

Kevert szorongásos depresszió.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 21. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!